חוששים לטוס למדינות שנפגעו מטרור

סקר חדש מעלה כי 52% מהישראלים חוששים לטוס למדינות בהן היו פיגועי טרור. מסורתיים ודתיים חוששים יותר.

עוזי ברוך , ד' בשבט תשע"ז

מנהטן - ניו יורק
מנהטן - ניו יורק
צילום: רויטרס

היעדים המועדפים על הישראלים לחופשה בחו"ל בשנת 2017 הם ניו יורק שנמצאת במקום הראשון בקרב ילדים, מבוגרים, חילונים ודתיים. במקום השני תאילנד ובמקום השלישי לונדון.

כך עולה מסקר של מכון סמית לקראת תערוכת התיירות הבינלאומית השנתית שתתקיים בשבוע הבא בתל אביב.

52% ממשיבי הסקר ענו כי הם חוששים לנסוע לאחת מערי הבירה כמו פריז, ברלין או איסטנבול בשל אירועי הטרור בשנה האחרונה נשים חוששות יותר מגברים לנסוע ליעדים בהם אירעו פיגועי טרור- 65% לעומת 38%.

מסורתיים (64%) ודתיים (54%) חוששים יותר לטוס ליעדים בהם אירעו פיגועי טרור מאשר חילונים (42%). יותר ממחצית ממשיבי הסקר צופים ירידה שתחול במחירי התיירות בערי הבירה שסבלו מאירועי הטרור.

38% מהמשיבים ציינו כי היעד המועדף עליהם הוא ניו יורק שנמצאת במקום הראשון בקרב מבוגרים, ילדים, חילונים ודתיים. במקום השני עם 30% ממוקמת תאילנד ואחר כך במקום השלישי לונדון עם 22%.

45% מהמשיבים ציינו שיעדיפו לטוס בחופשת קיץ בעוד ש-39% ציינו שאין להם העדפה. מועדים אחרים – תקופת החגים, חופש פסח וחופשת חורף – צויינו באחוזים נמוכים בלבד. האחוז שציינו שיעדיפו לצאת לחו"ל בחופשת הקיץ, גבוה יחסית בקרב גילאי הביניים 30-49 (משפחות עם ילדים), בקרב המסורתיים והדתיים ובקרב בעלי רמת הכנסה גבוהה.

אייל שמואלי, מו"ל ITN ומיזמי תערוכת IMTM מתייחס לנתוני הסקר אודות הטרור: "אין ספק כי ענף התיירות הבינלאומי נפגע מאירועי הטרור שמתרחשים בערי בירה מרכזיות בעולם אך ניתן לראות כי לאורך הזמן המצב חוזר לשגרה והתיירים והמחירים חוזרים לעצמם, בפרט כשמדובר ביעדים מרכזיים כמו פריז או ברלין.

''למרות זאת, ממצאי הסקר מראים כי מחצית מהישראלים חוששים לנסוע לערי הבירה הללו, דבר שהפתיע אותנו כיוון שהישראלים דיי מתורגלים במצבי חירום. אני מאמין כי החשש וחוסר הרצון לנסוע ליעדים הללו נובעים מהצורך של התייר הישראלי להסיר חששות מליבו בעת חופשה ומרצונו לנוח מחיי היום יום הלא פשוטים בישראל. בעת החופשה אנחנו רק רוצים להפסיק לדאוג ולא לחשוש מהימצאות ביעד שעשוי להוות מטרה לפיגוע טרור", הוסיף שמואלי.