תחנות תרבות

תחנות תרבות והפעם עם המאיירת והסופרת עדי דוד

יוסף ארנפלד , ו' בשבט תשע"ז

עדי דוד
עדי דוד
צילום: באדיבות המצולמת

קבוצת ווטסאפ שאת חברה בה:

קבוצות הווטסאפ עם תלמידות המגמה לאמנות שבה אני מלמדת, ובעיקר הקבוצות של התלמידות שסיימו את הלימודים. הן ממשיכות לשלוח יצירות ורעיונות מעוררי השראה, חידונים בנושאי אמנות, אתגרים לציור או לפיסול, וכל מי שמבקרת באיזשהו מוזיאון בעולם מקפידה לשלוח את תצלומי היצירות שהיא מזהה מתקופת הלימודים.

דמות ספרותית שהיא מקור השראה בשבילך:

"ניקולה הקטן". רק אמן כמו רנה גוסיני (שכתב גם את 'אסטריקס') יכול לספר את קורותיו של ילד באופן משעשע כל כך, ורק צייר אדיר כמו סמפה יכול לאייר זאת בקו כל כך פשוט וכל כך מדויק.

סרט מומלץ:

'פלונטר' של דיסני. סוף סוף המרשעת בסיפור היא בעלת מניע הגיוני, אנושי ומובן. הטוויסט שדיסני עשו לסיפור רפונזל שדרג אותו פלאים.

שלושת השירים הראשונים בפלייליסט העברי שלך:

"סליחה" של מתי כספי, כי כל מילה שם נוגעת; "הושיע נא" של עפרה חזה ז"ל מתוך הסרט 'נסיך מצרים' - קול הפעמונים שלה יחד עם התוכן פשוט עוצר נשימה, ו"אם אשכחך" של שוואקי, כי לא משנה כמה אשמע אותו, עדיין אתרגש עד דמעות.

מה מצחיק אותך?

כשילדים קטנים מפתיעים עם תובנות שלא ציפינו מיצור כזה קטן להגות.

יש לך מיליון דולר להוציא על תרבות, למי היית נותנת?

לבתי ספר שמכשירים את אמני העתיד הדתיים שלנו. ברור שהמהפכה התרבותית כבר כאן, ואנחנו זקוקים לעוד אמנים שיביאו לקדמת הבמה את הקול היהודי הצלול שלא מתבייש להציג את המורשת במוזיאונים, בבמות ובאקרנים.

הבילוי המועדף עלייך:

פגישה עם חברות טובות, בבית שקט שמאפשר שיחה אמיתית.

הסטטוס הכי מיוחד שהעלית בפייסבוק:

התמונות שהעליתי מהשקת הספר החדש שלי 'פרוזדור בין יערות'. בהשקה נכחו ניצולי שואה לצד ילדים. היה מרגש שספר קומיקס מביא למפגש ושיח בין-דורי חשוב כל כך שאפשר היה לתעד ולשתף בו את כל החברבוקים שלי.

איזו דמות היסטורית היית רוצה לאייר?

אדם הראשון. הוא היה איש בוגר, אבל כמו ילד קטן שרואה לראשונה פלאות - הוא נחשף פתאום לכל הבריאה. הוא עבר טלטלות ונעקר מגן עדן, והעיקר - הוא היה בקשר רציף וישיר עם בוראו. אבל אני לא חושבת שהייתי מצליחה לצייר את כל אלה...

עם איזה צייר היית רוצה להיפגש?

ואן גוך. תמיד חשבתי שהוא יהיה שידוך נהדר עם רחל המשוררת. אבל אם לא, אז עם גדי פולק. הוא אמן בחסד והייתי רוצה ללמוד ממנו.