שבוע הבטיחות באינטרנט

במסגרת השבוע תועבר סדנא להדרכת הורים בעידן הדיגיטלי בשידור חי בערוץ 7 ביום שלישי הקרוב

ערוץ 7 , ח' בשבט תשע"ז

אינטרנט
אינטרנט
Thinkstock

תפתחו יומנים: יום שלישי הקרוב בשעה 20:30 שבוע הבטיחות באינטרנט. חברת רימון עמלים על סדנה מיוחדת להדרכת הורים בעידן הדיגיטלי

כחלק משבוע הבטיחות הבין-לאומי תשדר רימון סדנה פרי שיתוף פעולה ראשון מסוגו של אינטרנט רימון, מובילת האינטרנט הבטוח בישראל, עיתון בשבע והפרופ' חיים עומר מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

בסדנא, שתועבר בשידור ישיר בדף הפייסבוק של רימון, יקבלו הורים, מחנכים וראשי קהילות – כלים חינוכיים מוכחים, בעזרתם יוכלו להנחות את בני הבית, התלמידים וחברי הקהילה לגלישה נכונה ובטוחה יותר. את הסדנה ינחה הפסיכולוג ירון סלע, שגם יענה לשאלות הצופים במהלך השידור הישיר בפייסבוק.

"היום כבר כולם יודעים שלצד היתרונות הרבים, האינטרנט מציב גם אתגרים לא פשוטים", אומר יריב פאר, מנכ"ל החברה. "מסקרים שערכנו למדנו שהורים רבים חושבים שלהם זה לא יקרה. בזמן ש-71% מבני הנוער מודים שצפו בתכנים פורנוגרפיים ברשת, רק 15% מההורים סבורים שהילדים שלהם אכן נחשפו לתכנים מסוג זה. הבנו שאנחנו צריכים לעשות מעשה. לכן, חברנו לעיתון בשבע ולרגל שבוע האינטרנט הבטוח נקיים סדנה מיוחדת להורים ומחנכים באינטרנט. בסדנא נעביר כלים חינוכיים יעילים ופשוטים ליישום. את הסדנא בנינו עם הפרופ' חיים עומר מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב"

"שימוש מופרז באינטרנט על ידי מתבגרים", מסביר הפסיכולוג ירון סלע, שמנחה את הסדנה "עלול להזיק להם עקב חשיפה לתכנים בעייתיים פורנוגרפיה, הימורים, אלימות קשה ועוד. סכנות אלו עלולות להביא להסתגרות חברתית, לפגיעה בהשתתפות בפעולות משפחתיות, להידרדרות בלימודים ואף לתסמינים של דיכאון, לחץ והפרעות בשינה. בדומה להתנהגויות מזיקות אחרות, גם בנושא השימוש במחשב ובאינטרנט, מעורבות והשגחה הורית חשובה ביותר כדי להגן בפני השפעות אלו. עם זאת, הורים רבים מרגישים בלבול, תסכול וחוסר אונים בכל הנוגע לפעילות של ילדיהם באינטרנט. הסדנא שבנינו בחודשים האחרונים מתבססת על המחקרים העדכניים ביותר ועל הניסיון המעשי שצברנו בסיוע להורים, מחנכים ומתבגרים בהתמודדות עם הסכנות שברשת והשימוש באינטרנט".

הסדנה, עליה עמלו בחודשים האחרונים אינטרנט רימון ופרופ' חיים עומר, תשודר ללא תשלום לציבור הרחב כאן בערוץ 7 . כדי לצפות בסדנא יש להיכנס לפייסבוק של ערוץ 7 או רימון. היכנסו כבר עכשיו ועשו לייק כדי שלא תפספסו - לחצו כאן.