דרעי אישר
שורת הקלות לתלמידי ישיבות מחו"ל

חידוש אשרת סטודנט יבוצע מעתה פעם בחמש שנים. בנוסף, תושבות חו"ל, נשות אברכים ישראליים, יקבלו זכויות סוציאליות בדומה לתושבות.

עדו בן פורת , ט' בשבט תשע"ז

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר הפנים אריה דרעי הנחה את פקידי משרד הפנים ורשות האוכלוסין להעניק הקלות לבחורי ישיבות תושבי חו"ל, זכאי שבות, בקבלת אשרת הסטודנט המאפשרת את שהותם בארץ לאורך זמן.

ראשית, תקופת אשרת סטודנט תוארך ל-5 שנים במקום שנתיים כפי שהיה נהוג עד כה. מדובר בהקלה גדולה עבור תלמידי הישיבות מחו"ל, שהיו נאלצים בכל שנתיים לגשת ללשכת האוכלוסין ולהמציא מסמכים שונים. כעת, הדבר יידרש רק בתום תקופה של 5 שנים.

בנוסף, הנחה השר דרעי להקל על תושבת חו"ל (זכאית שבות) הנשואה לתלמיד ישראלי, לקבל זכויות סוציאליות. עד כה, תושבת חו"ל לא הייתה יכולה לקבל אשרת נלווה לסטודנט, בגלל שבן זוגה אינו מוגדר כסטודנט אלא כאזרח ישראל, דבר שהקשה מאוד על נשות אברכים ובחורי ישיבות בארץ שהיו שוהות ללא כל תנאים.

לפי ההנחיה החדשה של השר דרעי, בנות הזוג מחו"ל הנשואות יקבלו מהיום והלאה מעמד א-1, דבר שיקנה להן באופן מיידי את כל הזכויות הסוציאליות כולל תעודת זהות, קופת חולים ועוד.

ההקלות מהוות בשורה של ממש עבור מאות תלמידי ישיבות מחו"ל וכן תושבות חו"ל הנשואות לאברכים ישראלים. דרעי אמר כי "מדובר בתיקון חשוב. אני שמח להקל על לומדי התורה המגיעים לארץ לשקוד על תלמודם, שלא להטריח אותם מידי שנתיים בהתייצבות ובהמצאת אישורים. כמו כן, חשוב שגם נשות האברכים תושבות החול יוכלו לחיות בארץ עם תנאים סוציאליים כמו כל אחד".