הרב מלמד: מצפים מבנט לקחת את המושכות

ראש הישיבה בבית אל קורא לממשלה לאשר את חוק ההסדרה ולהחיל את הריבונות. "הממשלה צריכה לשלוט ולהחליט שלבג"ץ יש גבולות".

אלירן אהרון , ט' בשבט תשע"ז

הרב זלמן מלמד
הרב זלמן מלמד
צילום: ערוץ 7

הרב זלמן מלמד, ראש הישיבה הגבוהה בבית אל ומבכירי רבני הציונות הדתית, קורא לממשלה לאשר מחר (שני) את חוק ההסדרה, על רקע הניסיונות מצד ראש הממשלה לסכל את העלאת החוק להצבעה במליאת הכנסת.

''הממשלה צריכה לשלוט", אומר הרב מלמד לערוץ 7 במהלך העצרת שנערכה בישוב עפרה, "מכיוון שראש הממשלה עסוק היום בעניינים אישיים, נשמח מאוד שבנט יקח יוביל מהלך של התיישבות בארץ ישראל, חוק ההסדרה, וקביעה שכל ארץ ישראל שייכת לכל עם ישראל''.

בנוגע לאפשרות ששופטי בג"ץ יבטלו את חוק ההסדרה אומר הרב מלמד כי ''הכל תלוי בממשלה. הממשלה יכולה גם להחליט שלבג"ץ יש גבולות. הכל בידי הממשלה ואנו מצפים ממנה לעשות את תפקידה.

''מצפים מבנט שיקח את המושכות. ראש הממשלה בטח מאוד ישמח שבנט יעזור לו להוביל את החוקים הנדרשים כדי שכל ארץ ישראל תהיה בידינו", הוסיף הרב מלמד.

בעפרה הפגינו אחר הצהריים (ראשון) אלפי בני אדם ליד תשעת הבתים המיועדים להריסה. מוקדם יותר קבע בג״ץ כי הריסת תשעת הבתים תידחה בחודש.

הנשיאה מרים נאור כתבה, "אין מחלוקת כי המבנים נבנו שלא כדין על קרקע פרטית פלסטינית. אשר על כן, הבקשה נדחית. חרף כל האמור, והרבה לפנים משורת הדין, אציע לקבוע כי נאפשר את ביצועם של צווי ההריסה לא יאוחר מ-5 במארס, וזאת לצורך התארגנות לפינוי".

המשנה לנשיאה, השופט אליקים רובינשטיין, פסק אחרת וקרא בדעת המיעוט לדחות את הפינוי בשלושה חודשים. "קול הלב בהקשר האמור גובר על הניתוח המשפטי הרגיל של דרך המלך", והוסיף: "אילו חיינו במציאות נורמלית היתה נמצאת דרך לפצות את העותרים או לרכוש מהם את הקרקע במצב שבו ניצבים תשעה בתים בנויים בלב יישוב, שהסיכוי המעשי לשימוש של ממש על ידי העותרים בקרקע שתפונה הוא קלוש. במציאות הטעונה שבה אנו חיים הדברים אינם לעת הזאת, כנראה, בגדר האפשר".