''אמזון'' מקדמת מכירת ספר אנטישמי

ראשי מכון ויזנטל שלחו מחאה למייסד אמזון לאחר שאתר האינטרנט קידם את מכירתו של הספר "הרוטשילדים: המשפחה ששולטת על העולם".

ניסן צור , י"א בשבט תשע"ז

חנות אמזון
חנות אמזון
צילום: Noah Berger/reuters

ד"ר שמעון סמואלס, מנהל המחלקה ליחסים בינלאומיים בסניף מרכז ויזנטל בצרפת, שלח מכתב מחאה זועם למייסד אתר המכירות "אמזון" שפתח בשבועות האחרונים במסע קידום מכירות בגרמניה לספר הנחשב כבעל תוכן אנטישמי.

במכתבו טוען סמואלס כי קידום המכירות שנעשה לספר "הרוטשילדים: המשפחה ששולטת על העולם" הוא פסול ודורש ממנו לעצור את מכירת "הספר האנטישמי" כדבריו.

"את עלילת הדם הזו אפשר היה לרקום מהטירוף של היטלר ועד אמנת רצח העם של החמאס" כתב סמואלס. הוא המשיך עוד וסיפר כיצד רשויות גרמניה החרימו את הספר שהפויע מספר פעמים ביריד הספרים בפרנקפורט ודוחק בבזוס לנקוט צעד דומה ולהסיר את הספר ממכירה באתר אמזון.

"במשך 12 השנים האחרונות פיקחנו על יריד הספרים בפרנקפורט וזיהינו ספרים כגון 'הרוטשילדים: המשפחה ששולטת על העולם' על המדפים. במרבית המקרים, הרשויות בפרנקפורט החרימו את הספרים שגילינו שם מטעמי הפרה החוזה בין המוציאים לאור ומנהלי יריד הספרים, וגם בגלל העובדה כי מדובר בעבירה על החוק הגרמני אוסר על ליבוי שנאה ואלימות. אסור לאמזון לשמש עלה תאנה לתאוריות קונספירציה או השמצות והסתה המסכנות את כולנו", הוסיף סמואלס.

עטיפת הספר, המציג את משפחת רוטשילד כשליטה של העולם בזכות יכולותיה הפיננסיות, מציגה דמות עטויה גלימה הנועצת פגיון בגלובוס של כדור הארץ.

בקידום המכירות שמבצעת אמזון לספר באתר האינטרנט שלה, נכתב כי "הספר הזה מזהה את משפחת רוטשילד כליבה של קונספירציה עולמית כלכלית שהזרועות שלה כרוכות סביב העולם כולו וסוחטות אותו. הן יוצרות משברים באופן שיטתי בעזרתם הן מצליחות להרחיב את כוחן. דמם של כל המלחמות הגדולות על ידיהם. אבל צמא הדם שלהם רחוק מלהיות מרוצה: המטרה שלהם היא מלחמת עולם שלישית הרסנית וממשלה עולמית שנשלטת מירושלים".