השר שטייניץ לערוץ 7:
אם חוק ההסדרה ייפסל, יש לו תחליף

יובל שטייניץ אומר כי קיימים פתרונות למקרה שבג"ץ יפסול את חוק ההסדרה וקורא לא להתרגש מהגינויים לחוק. ״אבו מאזן עוכר ישראל״.

חזקי ברוך , י"ב בשבט תשע"ז

יובל שטייניץ
יובל שטייניץ
צילום: רויטרס

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, מגלה כי קיימת אלטרנטיבות לחוק ההסדרה, אם בג"ץ יחליט לפסול אותו.

"חוק ההסדרה הוא הגיוני וצודק. אם הוא חס וחלילה ייפסל בבג"ץ, אז יש מתכונת לחוק הסדרה חדש שעושה בדיוק את העבודה אבל בדרך אחרת, שהיא אולי יותר קבילה וסבירה מבחינה משפטית", מספר שטייניץ בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "המצב בשטח הזוי. לא יכול להיות שיישובים שעלו בהסכמת הממשלה, אחרי עשר, עשרים ושלושים שנים פתאום אומרים עליהם 'טעות' ומפנים. גם בית הדין לזכויות האזרח של האיחוד האירופי קבע במקרים דומים בצפון קפריסין שאפשר לחייב פיצויים במקום הרס או פינוי".

שטייניץ לא מתרגש במיוחד מהגינויים הבינלאומיים לאישור ההסדרה. "אותם אנשים שמגנים את מפעל ההתיישבות ואת חוק ההסדרה, לא מגנים מצבים דומים בצפון קפריסין או בשטחים שנויים במחלוקת בין הודו לפקיסטן, או במקומות אחרים בעולם. אלה דברים ששמורים רק לעם ישראל ולארץ ישראל. אני לא מתרגש מהסטנדרטים הכפולים הללו. גם הגינויים האירופים נראים לי במידה רבה מהשפה ולחוץ".

הוא טוען כי גם בעולם מתחילים להבין שהפלסטינים אינם פרטנר אמיתי להסכם מדיני. "ברור היום לכל בר דעת שלא רק חמאס, גם אבו מאזן הוא לא איש שלום. הוא איש מלחמה - והמסרים והאמונה הבסיסית שלו היא שצריך להשמיד את מדינת ישראל, לא רק את ההתיישבות אלא גם את תל אביב וחיפה".

"מי שמסתכל במערכת החינוך הפלסטינית או במשמר הנשיאותי שלו, מבין שמדובר שם על השמדת ישראל. לכן אל תטעו באבו מאזן. הוא עוכר ישראל והוא המנהיג הכי אנטישמי בעולם ששואף למלחמה והשמדה. אני חושב שגם בארה"ב מבינים את זה יותר ויותר. הוא איש מדון וטרור והשמדה - ולכן הוא אויב קשה ומתוחכם וצריך להתמודד איתו בשכל רב בזירה הבינלאומית", מסכם השר שטייניץ.