מו"ל "הארץ" השתלח והתנצל

עמוס שוקן, מו"ל עיתון "הארץ", השתלח בטוויטר בהוריו של סגן הדר גולדין הי"ד אך זמן קצר אחר כך מחק את הציוץ והתנצל.

עוזי ברוך , י"ג בשבט תשע"ז

הדר גולדין והמשפחה
הדר גולדין והמשפחה
צילום: באדיבות המשפחה

המוציא לאור של עיתון "הארץ", עמוס שוקן, השתלח היום (חמישי) בהוריו של חלל צה"ל סגן הדר גולדין הי"ד שתקפו מאמר בעיתון שכוון נגדם.

מבקר הטלויזיה של "הארץ", רוגל אלפר, פרסם הבוקר מאמר שבו כינה את התנהלותה של המשפחה כ"שגעון גדלות" בעקבות בקשתה להפעיל לחץ על חמאס כדי להביא לקבר ישראל את גופת הבן.

במאמר החריף שכתב אלפר נאמר בין היתר כי האח השכול חמי גולדין "מפגין תסמינים מתקדמים של מצב שאפשר לכנות 'תסמונת גולדין', על שם אחיו, סגן הדר גולדין, שנהרג ב'צוק איתן' וגופתו מוחזקת בידי חמאס בעזה.

'תסמונת גולדין' כבר נצפתה באולפני טלוויזיה מספר פעמים מאז 'צוק איתן'. מדובר בדיסוננס קוגניטיבי שמתאפיין בכך שהדובר חדל להבחין בין המתים לחיים ומתרעם על כך שאין המת זוכה ליחס של חי. המצוקה שלו נוכח המציאות בלתי נמנעת, שכן המדינה מתייחסת אל החי־בעיני־הלוקה־בתסמונת כאל מת; ואילו הלוקה בתסמונת תובע שהמת יקבל יחס של חי".

ההורים השכולים שמחה ולאה גולדין הגיבו למאמר בציוץ בטוויטר ופנו בשאלה לעורך העיתון עמוס שוקן, "רוגל אלפר במופע מביך של דמגוגיה. אינו מכיר את ערכי צה"ל לערבות הדדית, לא מפקירים חיילים בשטח. שלוש הדתות חותרות להבאת המת לקבורה ראויה. האם לדעתך לרצות בקבורה ראויה לבננו זו ההגדרה ל'שיגעון גדלות'?".

שוקן מצידו השיב במילה אחת חריפה במיוחד "בהחלט" ועורר שוב את זעמם של ההורים השכולים שהשיבו לו "אנחנו מאמינים שאם הדר גולדין היה פלסטיני עמירה הס וגדעון לוי היו נאבקים להחזרתו לקבורה גם מעל גבי עיתון הארץ!".

בתגובה להערתו של העיתונאי בן כספית ששאל את שוקן "האם מישהו השתלט לו על חשבון הטוויטר" מחק שוקן את הציוץ "בהחלט" וכתב למשפחה, "מתנצל על הציוץ הקודם שמחקתי כי צייצתי אותו מבלי שקראתי עד הסוף את שאלתכם. בכל מקרה אני מזדהה עם שאיפתכם להביא את הדר ואורון לקבר ישראל".