7000 חניכי "עזרא" יצאו לנטיעות

מזכ"ל התנועה שאול דה מלאך: אנו שמחים לציין 50 שנים לשחרור גוש עציון ולהעניק לתושביו מתנה בדמות פריצת שישה שבילים חדשים.

עדו בן פורת , י"ג בשבט תשע"ז

נטיעות ט"ו בשבט
נטיעות ט"ו בשבט
צילום: תנועת הנוער עזרא

כ-7,000 חניכים מתנועת הנוער עזרא הגיעו לחגוג את ט"ו בשבט בגוש עציון, והיו שותפים לפריצת עשרות קילומטרים של שבילים חדשים בגוש.

מדריכי בית ספר שדה הובילו את אלפי החניכים בשישה מסלולים - גבעת הדגן ונחל הפירים, מצפה עוז וגבעת עוז וגאון, מעיינות גוש עציון וחורבת ג'ומגום, חוות קשאולה ועוד.

באירוע המרכזי של הנטיעות הופיע הזמר אהרון רזאל. ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שהשתתף גם הוא באירוע אמר: "חמישים שנה להתחדשותה של גוש עציון, יחד עם תנועת הנוער עזרא, ערב ט"ו בשבט, אנו נאחזים יחד ברגבי אדמתנו.

"כבוד גדול עבורי לקחת חלק באירוע הנטיעות היום עם חניכי התנועה שמרימים בגאון את דגל ההתיישבות ואת דגל ארץ ישראל. חיזקו חברים!", הוסיף סמוטריץ'.

מזכ"ל תנועת הנוער עזרא, שאול דה-מלאך, הזכיר כי "עוד לפני קום המדינה החלוצים שעלו לארץ הפכו את ט"ו בשבט ליום של חיבור לארץ וגאולתה. אנו שמחים לציין חמישים שנים לשחרור גוש עציון ולהעניק לגוש ולתושביו מתנה בדמות פרויקט פריצת השבילים הגדול בהיסטוריה. אנו מקווים שהחינוך במהלך השנה יסלול שבילים לא רק בגוש עציון אלא בליבם של חניכינו ותושבי מדינת ישראל כולה".

מ"מ ראש מועצת גוש עציון, משה סוויל, אמר: "תנועת עזרא, התנועה בה אף אני גדלתי, בחרה לחגוג את חג האילנות במקום שבו נמצא עץ האלון המפורסם בארץ. אין מקום מתאים יותר לחגוג בו את החג המסמל את החיבור אל הארץ מגוש עציון. מקום המשלב היסטוריה ארוכה ומפוארת, מקום אליו חזרו שוב ושוב גיבורי הארץ נטעו עצים ובנו בתים. מקום שגם היום ממשיך לשלב עשיה חינוכית וחיבור אל הטבע".