מיכאלי מתנצלת על ההשוואה לפדופיליה

חברת הכנסת מרב מיכאלי התנצלה על ההשוואה שעשתה בין חוק ההסדרה לחוק שיתיר יחסי מין עם ילדים. "זה לא מה שהתכוונתי להגיד".

חזקי ברוך , י"ד בשבט תשע"ז

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברת הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני) התנצלה אמש (חמישי) על ההשוואה שעשתה בין חוק ההסדרה לחוק שיתיר קיום יחסי מין עם ילדים.

"זה כמובן ממש לא מה שהתכוונתי להגיד. אני מתנצלת אם יצא אחרת. אין מקום להשוואה", צייצה מיכאלי בטוויטר בתשובה לפנייתו של חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד).

מוקדם יותר אתמול, בראיון לרדיו 101.5FM אמרה ח"כ מיכאלי, "בואו נגיד שנעביר היום חוק שלמבוגרים מותר לקיים יחסי מין עם ילדות וילדים מתחת לגיל 5. האם כל חוק אפשר להעביר? אם נעשה 20 שנה של הסתה שאומרת שמי שמתנגד לזה הוא עוכר ישראל ונוגד את הדת... אז יכול להיות שזה יוכל לעבור. אני אומרת - לא כל חוק אפשר להעביר".

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי תקפה את ח"כ מיכאלי. "חוק ההסדרה שיזמתי הנוגע למעמדם ולזכויותיהם של אלפי תושבי יהודה ושומרון דומה בעיני ח"כ מיכאלי לחוק המתיר יחסי מין עם ילדה בת חמש. כמה שנאה ותחושת גועל יש לח"כ מיכאלי בשביל לעשות השוואה כזאת ביחס לישראלים המבקשים לחיות חיים שווי זכויות בדיוק כמו החברים של מרב בתל אביב?

''כמה תשוקה משקיעה מיכאלי כשהיא מכתימה ציבור שלם שכל פשעו הוא אהבת ארץ ישראל? כשח"כ סמוטריץ' השווה את פינוי עמונה לאונס כל הצבועים ויפי הנפש בתקשורת ובשמאל קפצו, איפה הם היום?'', תהתה מועלם.

יו״ר הוועדה לזכויות הילד ח״כ יפעת שאשא ביטון (כולנו) אמרה כי "ההשוואה של מרב מיכאלי בין חוק ההסדרה לפדופיליה מעוררת גועל". לדברי שאשא ביטון, ''כשבצלאל סמוטריץ' התבטא על פינוי עמונה כאונס חברות כנסת רבות כעסו עליו ובצדק רב. מרב חצתה קו אדום בהשוואה הנלוזה הזו ומוטב שלא הייתה נאמרת.

"אני מצפה ממנה שתתנצל בהקדם מההשוואה שמרתיחה את הדעת. די לזילות של קורבנות עבירות המין, די לזילות של פגיעה בחסרי ישע, די לזילות של פגיעה בילדים קטנים״, הוסיפה ח"כ שאשא ביטון.