ממשל טראמפ עושה סדר גם באו"ם

ממשל טראמפ מנע את מינויו של רה"מ הפלסטיני לשעבר סלאם פיאד לתפקיד ראש משלחת האו"ם ללוב

עוזי ברוך , ט"ו בשבט תשע"ז

השגריר דנון והשגרירה האמריקנית ניקי היילי
השגריר דנון והשגרירה האמריקנית ניקי היילי
צילום: המשלחת הישראלית לאו"ם

שגרירת ארה"ב החדשה באו"ם, ניקי היילי, סיכלה בליל שבת את מינויו של ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר, סלאם פיאד, לתפקיד הבכיר של ראש המשלחת האו"ם ללוב.

את ההחלטה היא נימקה ברצון להביע תמיכה בבת הברית ישראל. "במשך זמן רב מדי האו"ם העדיף באופן מוטה את הרשות הפלסטינית על חשבון בת בריתנו ישראל", אמרה והוסיפה בטון מפויס כי הבית הלבן "מעודד את שני הצדדים להסכים ישירות על פתרון לסכסוך".

חנאן עשראווי, חברה בוועד הפועל של אש"ף, הגיבה בתקיפות, "זו אפליה כלפי הפלסטינים כעם. זו החלטה חסרת כל היגיון כי פיאד הוא האדם המתאים והמוכשר ביותר לתפקיד עם אמות מוסר גבוהות ומקצועיות מוכחת".

עשראווי טענה עוד כי הצעד של שגרירת ארה"ב החדשה באו"ם, ניקי היילי, מדיר את הפלסטינים מלהיות חלק מהקהילה הבינלאומית, "זהו למעשה מסר לעולם שיש לבחור באנשים לתפקידים חשובים בגלל מוצאם ולא בגלל הכישורים והיכולות שלהם".

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, מיהר לברך על המהלך האמריקני. "הממשל החדש מוכיח שהוא עומד עם ישראל בזירה הבינלאומית בכלל ובאו"ם בפרט, ופועל למען האינטרס המשותף של שתי המדינות", אמר. "מדובר בתחילתו של עידן חדש באו"ם, עידן בו ארה"ב עומדת לצידה של ישראל נגד יוזמות אנטי ישראליות באו"ם".