מכבי ת"א רשמה את הזר הוותיק לליגה

אחרי שהועמד לרשות הקבוצה רק במשחקי היורוליג, הסגל הדליל והחשש מאובדן התואר הביא את הצהובים לרשום את דווין סמית' למשחק הגביע מחר

נרי וייס , ט"ז בשבט תשע"ז

סמית'. נרשם לליגה
סמית'. נרשם לליגה
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

ברוך השב לליגה הישראלית. לא מדובר בהחתמה חדשה ישנה, אך מדובר בחיזוק עבור מכבי ת"א בזירה המקומית, כשזו רשמה את דווין סמית' באיגוד הכדורסל בכדי שזה יעמוד לרשות הקבוצה במשחק חצי גמר הגביע מחר (יום שני, 18:45) מול מכבי אשדוד בהיכל הפיס ארנה שבבירה.

משחקי חצי גמר גביע המדינה שבכדורסל שיתקיימו מחר, יחלו עם משחקם של הצהובים מת"א מול היריבה הנחותה ביותר מבין הקבוצות בחצי הגמר, מכבי אשדוד/באר טוביה אותה מאמן מאיר טפירו בעונתו הראשונה כמאמן.

שתי הקבוצות נפגשו ארבע פעמים עד כה במסגרת גביע המדינה בכדורסל, ובכולן ניצחו הצהובים מת"א. הפעם האחרונה בה נפגשו השתיים במסגרת הגביע הייתה בעונה שעברה, אז נפגשו אלה במעמד הגמר, בו ניצחו התל אביבים בתוצאה 75:83.

43 גביעים יש בארונה של מכבי ת"א בסך הכל, כששבעה מתוכם הגיעו בשבע העונות האחרונות ברציפות. לאשדוד אין ולו גביע אחד לרפואה.

בשל היעדרותם של קוונסי מילר וג'ו אלכסנדר הפצועים, והחשש מאובדן תואר הגביע אחרי שבע שנים, החליטו במכבי לרשום את דווין סמית' לליגה הישראלית בכלל ולמשחקי הגביע בפרט. משמעות הדבר היא כי לצהובים יש עוד מקום אחד בלבד לרישום שחקן זר לליגה הישראלית.

גם איתי שגב, שחזר לאחרונה מפציעה שהשביתה אותו לתקופה ארוכה יקבל דקות משחק.

"זכינו בגביע כבר, אבל אי אפשר להתרכז בזה, זה כבר שייך להיסטוריה", אמר סמית'. לגבי כשירותו ושאלת עומס המשחקים אמר הפורוורד הוותיק, "אני לא חושב שזו בעיה שאשחק פעמיים בשבוע. נקטנו במשנה זהירות, במיוחד בתחילת העונה. אני מתאמן כל יום, מטפל בגוף שלי ומרגיש טוב".

האם אשדוד שמגיעה לאחר רצף של חמישה הפסדים בליגה תצליח להפתיע את הצהובים מת"א, בדרך לגמר שני ברציפות?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il