האדמו"ר: "ההתמכרות לסמארטפון מסוכנת"

פעילים חרדים העוסקים בהסברה נגד ההתמכרות לסמארטפונים נועדו עם האדמו"ר מסאדיגורה שעודדם להמשיך במלחמתם "נגד פגעי הטכנולוגיה"

חיים לב , י"ז בשבט תשע"ז

סלולאר
סלולאר
צילום: אייסטוק

פעילים חרדים העוסקים בהסברה נגד ההתמכרות לאפליקציות בסמארטפונים נועדו אמש עם האדמו"ר מסאדיגורה שעודדם להמשיך במלחמתם "נגד פגעי הטכנולוגיה", כלשונו.

לדברי האדמו"ר, ההתמכרות לאפליקציות חכמות משחיתות את הזמן והנפש. "המציאות מוכיחה שהמחזיקים במכשירים אלו, מלבד ירידתם הנוראה ברוחניות במכשולות נוראים, הם גורמים רעה לעצמם באיבוד זמנם היקר לריק, עד שאין בידם לא תורה ולא דעת, ואפילו המכשירים הנקראים "כשרים" מביאים להתמכרות להבלי עולם הזה, מזניחים את בנין ביתם ואת חינוך הצאצאים ומאבדים את צורת האדם ועולה על כולנה שכל ה'יידישקייט' מתקררת ויורדת לטמיון.

האדמו"ר הבהיר כי אלו הזקוקים למכשירים החכמים לצרכי פרנסה עליהם להפעיל 'מנגנוני הגנה'. "גם אלו המשלים עצמם שזקוקים לכך לצורך פרנסה, אם אינם נזהרים בכל גדרי הזהירות שנקבעו על ידי מועצת גדולי התורה, יראו לבסוף שאינם מרוויחים מאומה, כי הנזק שבשימוש במכשירים אלו גדול עד מאד, וכאמור הדברים אמורים אפילו בגשמיות".

עוד הוסיף כי מוטב שלא ישתמשו במכשיר בביתם אלא במקום העבודה. "גם מי שנאלץ להשתמש במכשירים אלו, אם חפץ הוא לחנך את צאצאיו מתוך מנוחת הנפש וישוב הדעת, עצה טובה שלא ישתמש עם המכשיר בעת שהותו בביתו, אלא במקום עבודתו, כדי שלא ילך שולל אחר פתויי הכלים האלו ודעתו תהיה פנויה לכונן ביתו ולעסוק בחינוך הילדים בדרך התורה והיראה".