רגב: נתניהו יחזור עם בשורות טובות

השרה מירי רגב בכנס ירושלים: "ההתנחלויות אינן המכשול לשלום, ומדינה פלסטינאית אינה הפתרון לשלום".

עדו בן פורת , י"ז בשבט תשע"ז

השרה רגב
השרה רגב
צילום: חזקי ברוך

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, נאמה היום (שני) במסגרת כנס ירושלים ה-14 של העיתון 'בשבע'.

השרה רגב התייחסה לפגישה הצפויה בין טראמפ לנתניהו, "אחרי שמונה שנים בהן התמודדה המדינה עם ממשל מאתגר, רוחות חדשות נושבות בבית הלבן. הנשיא טראמפ הוא ידיד של מדינת ישראל, הוא מכיר את האינטרסים ואת הצורך לשיתוף פעולה בין המדינות".

לדבריה, "הנשיא חזר מספר פעמים על כך שההתנחלויות אינן מכשול לשלום. ההתנחלויות הן אכן לא המכשול, אבל באותה נשימה, מדינה פלסטינית היא לא הפתרון לשלום. אמרתי את זה פעמים רבות, יש כאן מקום למדינת לאום אחת- מדינת ישראל".

"זכויות לאומיות על הארץ הזו יש רק לעם היהודי. נכון יש כאן תושבים ויש להם זכויות וצריך להסדיר את מעמדתם, אבל אין קשר הכרחי בין מעמד השטח למעמד התושבים", הוסיפה.

שרת התרבות התייחסה לסוגיית הקפאת הבנייה ואמרה כי: "אין ולא תהיה הקפאה של מדינה יהודית באף מקום בארץ הזו. יש רק גוש אחד גוש ארץ ישראל ובגוש הזה צריך לבנות ולבנות. בימים האחרונים אני שומעת שרים שמנסים ללמד את ראש הממשלה על ההתנחלויות. אני יודעת משיחותיי עם רוה"מ שהוא מבין היטב את ההזדמנות ההיסטורית עם ממשל טראמפ ובטוחה שהוא יחזור עם בשורות טובות להתיישבות ולמדינה".

השרה רגב התייחסה גם לסגירת גלריית ברבור בשבוע שעבר ואמרה, "הרבה ברבורים שמעתי על האירוע בגלריית ברבור, צעקו "גוזלים את חופש הביטוי". חברים יקרים, אל תתנו לצעקות לבלבל אתכם. זו לא רדיפה, זו אמירה עקרונית. חופש הביטוי הוא לא חופש המימון. לכל אדם יש זכות להשמיע דעתו אבל לא יהיה מימון ציבורי למי שיחתור תחת מדינת ישראל".

שרת התרבות והספורט התייחסה גם למהפכת תקציבי התרבות אותה היא מובילה, "מאז שנכנסתי לתפקידי, אני מקדמת מהפכה חברתית אותה אפשר לכנות "מאליטה לעם". אני רואה בכך חלק ממהות הציונות בדורנו. עלינו לפעול כדי שמוסדות התרבות יהיו בית. עד לא מזמן מוסדות התרבות פעלו באזור מצומצם מידי עבור אוכלוסייה קטנה מידי עם דעות הומוגניות מידי. זהו מהלך היסטורי אותו המשרד מוביל. אנחנו נפתח את הדלת הראשית למי שעד היום היה צריך להיכנס דרך החלון. הפערים בחלוקת משאבים בין ת"א לכל יהודה ושומרון ובין הפריפריה בדרום ובצפון הם בלתי אפשריים, מגוחכים. אבסורדיים".

"באנו למשול, להחליט על אג'נדות, להוביל, לגעת בבשר המאוד כואב של שינוי תקציבים. אלו שנהנו לאכול מגבינה של 40 אחוז שומן יצטרכו להצטמצם לטובת אלו שלא טעמו גבינה עם שומן כלל. מימוש החזון הזה מאליטה לעם הוא הדבר הראוי, הנכון, האמיתי והצודק של הפעילות אותה אני מובילה. צדק תרבותי הוא לא פחות חשוב משום זכות אחרת שמגיעה", סיכמה רגב.