שטייניץ: הגיע הזמן איראן

השר שטייניץ קובע כי עיקר שיחת טראמפ-נתניהו יתמקד באיראן. על יו"ש: נתניהו לא ייסוג מנאום בר אילן אך מדינה פלשתינית תהיה אסון.

שמעון כהן , י"ח בשבט תשע"ז

יובל שטייניץ
יובל שטייניץ
צילום: פלאש 90

השר יובל שטייניץ קובע כי ייעדה המרכזי של פגישת נתניהו-טראמפ הוא החזרת הברית הישראלית אמריקאית מול האיראנים. "הגיע הזמן איראן", אמר השר בראיון לערוץ 2.

"הלחץ מהבית היהודי הוא יותר סערה תקשורתית", אמר שטייניץ בהתייחס לדרישה מנתניהו לחזור בו מנאום בר אילן. לדבריו הנושא האיראני, התגרענותה והתחזקות מעורבותה במתרחש במזרח התיכון, כמו גם היחס לצפון קוריאה הם הנושאים העיקריים והמרכזיים שיהיו על שולחן המפגש בין שני האישים.

באשר למה שעוד ניתן לעשות מול האיראנים אומר שטייניץ כי ניתן להדק את הפיקוח עליהם ולצמצם את מעורבותם המזרח תיכונית.

משהתבקש להתייחס בכל זאת לסוגיה הפלשתינית, אמר שטייניץ כי בנינו ונבנה ביהודה ושומרון וטון של אולטימטום מצידו של בנט לא היה בישיבת הקבינט. עוד ציין כי פרטנר פלשתיני לשלום אין והדבר ידוע גם למנהיגים אירופיים. "אבו מאזן לא מוכן להכיר בזכותנו למדינה משלנו, הוא מסרב להגיע למו"מ ובנוסף בעזה כבר יש מדינה פלשתינית", אמר.

להערכתו של שטייניץ נתניהו לא צפוי לחזור בו מנאום בר אילן והדבר אינו ריאלי, אך עם זאת מדינה פלשתינית תהיה אסון, מעבר לעובדת קיומה של מדינה כזו בעזה, כלשונו.

"בואו נסתכל במראה. אין פרטנר שניתן לסמוך עליו בצד השני", אמר וקבע כי הדבר ברור גם למנהיגים בעולם.

"הקיצוניים האיסלאמיים משתלטים על עוד ועוד מקומות בעולם, כמו שעשו בעזה. אנחנו צריכים להיות ריאליים. מי שיוותר על יהודה ושומרון יערער על יסודות הקיום שלנו. אנחנו רוצים שלום אבל אין לכך היתכנות כעת", דברי שטייניץ.