ילדי ישראל תרגלו רעידת אדמה

שר החינוך נפתלי בנט: 'ונשמרתם מאד לנפשותיכם', אלה המילים שמובילות את המערכת ביום הזה.

רעות הדר , י"ח בשבט תשע"ז

מתרגלים התמודדות עם רעידת אדמה
מתרגלים התמודדות עם רעידת אדמה
צילום: עודד קרני

משרד החינוך, פיקוד העורף והרשויות המקומיות קיימו הבוקר (רביעי) תרגיל התגוננות ארצי של כלל מערכת החינוך.

השנה התרגיל התמקד בתרחיש של רעידת אדמה. התרגיל התקיים בין השעות 10:00 עד 12:00 והקיף את כלל גני הילדים ובתי הספר (כיתות א'-יב') ברחבי הארץ.

במשרד החינוך מדגישים כי הערכות ותרגול בשגרה – הם המפתח להתמודדות נכונה בשעת חירום. "מערכת החינוך פועלת כל השנה להגברת המוכנות של התלמידים ומוסדות החינוך להתנהגות נכונה בעת חירום", נמסר.

''התרגיל מהווה נקודת שיא בהיערכות לחירום ומטרתו, להטמיע את ההנחיות להתגוננות לסגל ההוראה ולתלמידים ('שטח פתוח הכי בטוח') ולהגביר את מוכנות מערכת החינוך לאירוע רעידת אדמה", נמסר ממשרד החינוך.

בתי הספר תרגלו גם כניסה למערכת "למידה מרחוק" באמצעות האינטרנט. מערכת "למידה מרחוק'' נועדה לאפשר הפעלת שגרת לימודים במצב בו נמנע מהלומדים להגיע לבית הספר לתקופת זמן שיכולה להימשך מספר ימים עד כמה שבועות.

שר החינוך נפתלי בנט: "מערכת החינוך נערכת להגן על כל ילדה וילד. תרגול המערכת ומוכנות הם המפתח להיערך לכל מצב חירום. תפקידנו להגן על ילדי ישראל, וכך נעשה בשגרה ובחירום, 'ונשמרתם מאד לנפשותיכם', אלה המילים שמובילות את המערכת ביום הזה, וכולנו תקווה שלא נזדקק להוכיח זאת בשעת חירום אמיתית".