אריאל לטראמפ:
תן לנתניהו לקחת את פולארד

השר אריאל פנה מעל במת כנס ירושלים לנשיא ארה"ב טראמפ: "תן לראש הממשלה אפשרות לקחת איתו עוד נוסע אחד במטוס, את מר פולארד".

עוזי ברוך , י"ח בשבט תשע"ז

קריאה לטראמפ. השר אורי אריאל
קריאה לטראמפ. השר אורי אריאל
צילום: ישראל ברדוגו

שר החקלאות אורי אריאל נאם היום (שלישי) במסגרת כנס ירושלים ה-14 והתייחס לכמה נושאים שעל סדר היום.

השר אריאל התייחס לפגישתם הקרובה של נתניהו ונשיא ארה"ב טראמפ: "ברור לגמרי שבין הירדן לים תהיה רק מדינה ריבונית אחת והיא מדינת ישראל. אני מברך את ראש הממשלה נתניהו ואומר לו ׳אל תפתיע את הממשל החדש בארה"ב,, אמור להם שאתה מתכוון להעביר את החוק על סיפוח מעלה אדומים תחילה ולהמשיך הלאה על כל שטחי C ביו"ש. זה הדבר שאיתו צריך לבוא לנשיא".

השר אריאל הוסיף קריאה לנשיא ארה"ב, "אני רוצה לפנות לנשיא האמריקאי ולהגיד לו תן לרה"מ אפשרות לקחת איתו עוד נוסע אחד במטוס, את מר פולארד. העם היושב בציון מבקש אחרי יותר משלושים שנה לתת ליונתן ואשתו אסתר להגיע לארץ אבותינו ולהיות פה יחד עם כולנו".

בעניין מתווה הכותל אמר השר: "ראשית צריך לומר בכל עת ובכל מקום: אנחנו צריכים להיות למעלה, על ההר, בהר הבית, זה המקום. יש לנו כבוד גדול לכותל המערבי...אבל צריך לזכור שהמקום הקדוש זה בהר הבית".

"לפני מספר חודשים החליטה הממשלה בראשות נתניהו לאשר מתווה חדש שמשמעותו הכרה בזרם הרפורמי, אני הצבעתי נגד ההחלטה, היא פגיעה בקודשי ישראל, ועם כל הכבוד לכל היהודים בעולם, אין סיבה להכיר בזרם הרפורמי במדינת ישראל, בארץ זה שונה וצריך להיות שונה ולכן ירחד עם הרבנות הראשית וחברים נוספים מהממשלה אנחנו הודענו לראש הממשלה: תשנה את המתווה או שאנחנו נאבק בו ככל שנוכל", הוסיף אריאל.

השר אריאל התייחס גם לדיון בבג"ץ בנוגע לפתיחת עסקים בשבת בת"א, "יש בג"צ על פתיחת עסקים בעיר 'הקודש' ת"א, כולם מבינים שמה שיהיה בת"א יהיה ברוב הארץ, מה שקורה היום בת"א זה פשוט צפצוף על החוק... והדבר הזה צריך לחזור לסדרו. המינימום זה הסטטוס קוו, עסקים לא פותחים בשבת והדברים במידה רבה הם בידינו להשפיע עליהם...אנחנו נעשה כל מאמץ כדי שהשבת תשמר כהלכתה בפרסיה".