שלמה נאמן ניצח בגוש עציון

מספירת הקלפיות עולה כי המועמד שלמה נאמן ניצח בבחירות לראשות המועצה האזורית גוש עציון. ״החל מסע הריבונות על גוש עציון״.

ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ז | עודכן: 11:09

מסיבת הניצחון במטה שלמה נאמן
מסיבת הניצחון במטה שלמה נאמן
צילום: Gershon Elinson/Flash90

שלמה נאמן נבחר הערב (שלישי) לראשות המועצה האזורית גוש עציון, לאחר שזכה ברוב הדרוש על מנת להכריע את הבחירות כבר בסיבוב הראשון.

מספירת כל הקלפיות עולה כי נאמן זכה ב- 46.4 אחוזים מקולות הבוחרים בגוש, לעומת 36.6 אחוזים בלבד להם זכה ממלא מקום ראש המועצה היוצא, משה סוויל. המועמד משה ברנ יקר זכה ב-16.5 אחוזים מהקולות.

שיעור ההצבעה בבחירות לראשות המועצה היה נמוך באופן יחסי, ועמד על כ-49 אחוזים.

בנאום הנצחון הודה נאמן לפעילים ואמר, "מהיום כולנו גוש עציון. כולם נצחו. חתמנו על שטר ואנחנו מחויבים לפרוע אותו. מסע הריבונות על גוש עציון מתחיל הערב".

נאמן בן ה-43 הוא תושב כרמי צור, נשוי, אב לחמישה וסב ל-2 נכדים. הוא עלה לארץ בגיל 17 מברית המועצות ולמד בישיבת הר עציון שבגוש עציון.

נאמן הקים שורת ארגונים ציוניים, כיהן במגוון תפקידים ניהוליים בסוכנות היהודית עד לרמת מנהל חטיבה בסוכנות, ניהל מערכות פילנטרופיות בין-לאומיות בהיקפים של מיליוני דולרים.

נאמן עסק רבות בהעלאת יהודי ברית המועצות ארצה בהחזרת המורשת היהודית וחיזוק הקשר עם החוויה הישראלית, לאחר מכן מונה נאמן ליועצו הבכיר של השר לענייני ירושלים זאב אלקין, תפקיד בו שימש עד היום.

ממלא מקום ראש מועצת גוש עציון, משה סוויל, בירך את נאמן, "אני מברך את שלמה נאמן על בחירתו הערב לראש מועצת גוש עציון. בחמש השנים האחרונות הייתה לי הזכות לשרת את קהילת גוש עציון מתוך תחושת שליחות באמונה. בהצלחה לשלמה, הצלחתך הצלחתנו".

ח"כ יהודה גליק צייץ בחשבון הטוויטר שלו לאחר שנודעו התוצאות, "מזל טוב לראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן. יאר ה' פניו אליך ויחונך, חזק ואמץ".

ח"כ מוטי יוגב התייחס אף הוא לניצחון המסתמן. "שלמה היקר, זכות גדולה ואחראיות עצומה, נפלה בחלקך, עם היבחרך לראש המועצה האיזורית גוש עציון", כתב יוגב לנאמן.

"גוש עציון-דרך אבותינו, מחברון בואך ירושלים, מועצה אזורית וישובים משגשגים, שאין לי ספק שבמידותיך וכישורך, תוביל ותקדם אותם עד קוממיות וריבונות בארצנו. 'חזק ואמץ מאד'. יוליכך ה' לשלום ויביאך למחוזות חפציך, בהצלחה ולשלום. הצלחתך, הצלחת גוש עציון, הצלחת עם ישראל", הוסיף.

יוגב בירך גם את המועמד המשמעותי הנוסף, משה סוויל, "לחברנו משה סוויל, יישר כוחך על מה שפעלת למען גוש עציון. יש לך עוד הרבה מה לתרום לגוש עציון ולעם ישראל".

שר החקלאות ויו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, אורי אריאל, שיגר אף הוא הודעת ברכה, "אני מברך באופן אישי ובשם האיחוד הלאומי את חברנו שלמה נאמן על בחירתו הערב לתפקיד ראש מועצת גוש עציון. אני מכיר את שלמה שנים ויודע שהוא איש אמונה ומעשה עם ניסיון רחב ויכולת ביצועית מרשימה".

"שלמה מגשים היום את החלום היהודי והישראלי של עולה חדש שהקים בגוש עציון את ביתו. מרגע שעלה ארצה לא הפסיק לפעול בכל כוחו למען קידום ערכי הציונות והיהדות והיום מקבל על עצמו את ההנהגה של חבל ארץ בעל חשיבות היסטורית עם משימות ואתגרים בקידום ההתיישבות היהודית בגוש עציון וביהודה ושומרון. אין לי ספק כי בהובלתו ימשיך הגוש להתפתח ולהגיע לגבהים חדשים. בהצלחה רבה שלמה! מכל הלב", הוסיף אריאל.טוען....