נתניהו בוושינגטון, האקבי בפסגות

במקביל לנסיעת נתניהו לפגישתו עם נשיא ארה"ב, ידידו הקרוב מייק האקבי הגיע לתמוך בהתיישבות היהודית בבנימין ולמפגש עם 400 פעילים.

אלירן אהרון , י"ט בשבט תשע"ז

האקבי ביקב פסגות
האקבי ביקב פסגות
צילום: מירי צחי

נתניהו בוושינגטון, האקבי בפסגות

מייק האקבי, מושל ארקנסו לשעבר, מבכירי המפלגה הרפובליקנית, בעל תכנית רדיו פופולרית, ומגיש מפורסם בתוכנית טלוויזיה בערוץ FOX, הגיע לביקור תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון במקביל לביקורו של ראש הממשלה בארה"ב.

כזכור, האקבי התמודד בבחירות האחרונות על מועמדות לנשיאות ארה"ב, ונחשב לאחד מהמקורבים לנשיא הנכנס דונלד טראמפ.

המפגש שהתקיים אתמול בערב (ג') ביקב פסגות שבבנימין, נפתח בפסוקי ההבטחה של הקב"ה לאברהם אבינו על ארץ ישראל מה שנחשב לסמלו של הערב כהוקרה להתיישבות והערכה על האחיזה ביהודה ושומרון.

בין המשתתפים באירוע היו גם חבר הכנסת יהודה גליק, סגן ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, הרב אבי גיסר, יגאל דילמוני ועוד.

"לאחר חמישים שנה הגיע זמן ריבונות בכל יהודה ושומרון. חצי מיליון איש נהרגו ב-5 שנים במלחמת האזרחים המתרחשת כרגע במזרח התיכון", ציין הרב גיסר והוסיף, "אתם יודעים ומבינים שרק ריבונות בכל ישראל תביא ברכה וחירות לכולם כי זה רצון ה'". הרב גיסר הודה להאקבי על כל תרומתו למען ישראל.

לקול תשואות הקהל האוהדות עלה ח"כ יהודה גליק לברך את הנוכחים. גליק פתח את נאומו באמירת שלום בעברית וכל הקהל השיב לו בשלום, וכך הסביר למבקרים: "שלום זה שם ה', שלום זה ירושלים. גליק הודה לנוכחים שבאו לישראל ושהם מתפללים לשלומה ובטחונה ותומכים: ה' מברך את מי שמברך את ישראל, ואתם נקראים מבורכים עפ"י ה'. בנוסף, אני מודה מעומק הלב למייק האקבי החבר האמיתי של ישראל".

עוד הוסיף גליק: "אנשי ציבור ופוליטיקאים אומרים היום לא להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים, בשנת- 48 אמרו לנו לא להקים מדינה, מזל שלא הקשבנו. קודם כל צריך לעשות, אחכ להתמודד עם התוצאות".

ח"כ יהודה גליק

מייק האקבי אמר באירוע: "ישראל זאת ארץ נהדרת. רב האנשים הגיעו לפה לראשונה לארץ. כמה חשוב לנו כאמריקאים להגיע ולדעת שיש חברים בצד השני של העולם. המתיישבים גרים כאן בבנימין, כי הם מאמינים שה' נתן את האדמה הזו לאברהם אבינו, וכאן הם חיים את זה יום יום. אני אומר תודה ליהודים שחיים פה בישראל, שהם מאפשרים לנו להגיע לכאן ולראות מקום שהוא פשוט נס".

האקבי וחברי המשלחת יצאו מהאירוע נרגשים מאוד, עם הבטחה חד משמעית לשוב ולבקר בארץ הקודש.

האקבי בפסגות
צילום: מירי צחי

הקהל באירוע
צילום: מירי צחיטוען....