גלריית ברבור: ממשיכים עסקים כרגיל

שי גליק מנכ"ל בצלמו טוען כי למרות צו הסגירה - הגלריה ממשיכה בהפצת חומרי הסתה נגד ישראל, "הספר של עזמי בשארה מוצג שם לראווה".

בני טוקר , י"ט בשבט תשע"ז

מהפגנות השמאל ליד גלריה ברבור
מהפגנות השמאל ליד גלריה ברבור
צילום: ליאור מזרחי. פלאש 90

למרות ההחלטה של עיריית ירושלים לסגור את גלריית ברבור בירושלים ששימשה כבמה לארגוני השמאל הקיצוני ובתוכם שוברים שתיקה, מסתבר שבגלריית ברבור עסקים כרגיל.

שי גליק מנכ"ל בצלמו ביקר שלשום בגלריית ברבור והזדעזע, "במקום יש כעין פינת כיבוש עם עשרות חוברות של שוברים שתיקה וחומרים כנגד חיילי צה"ל בצוק איתן ונגד מתנחלים.

במקום מוצג לראווה ספרו בעברית של עזמי בשארה שכולנו יודעים שהוא בגד בישראל וברח לקטאר, כמו כן ספרים על הכיבוש ועל האכזריות במחסומי צה"ל ואני שואל מדוע לא סוגרים את הגלריה היום, אם זה היה ארגון ימין קיצוני אני משוכנע שהגלריה כבר היתה סגורה על מנעול ובריח".

גליק קורא לעיריית ירושלים לממש את הוראת הסגירה לאלתר, "יש שמועות שיש משא ומתן עם הגלריה אני מצפה מהעירייה להוציא צו סגירה מיידי על פי החוק ולוודא שבשום חלל עירוני לא תהיה פעילות אנטי ישראלית".

מעיריית ירושלים טרם נמסר בתגובה לדברים כי "אין שינוי בהחלטת העירייה. בתום הליך שימוע שהחל לפני כשנה, החליטה עיריית ירושלים להורות על פינוי המבנה המשמש כגלריית ברבור ולהשבת המבנה לידי העירייה ולצרכיה תוך 90 יום. ההחלטה התקבלה לאור עמדת היועץ המשפטי לעירייה, זאת מאחר שהשימוש המותר במקום על פי דיני התכנון והבנייה אינו מאפשר שימוש כגלריה והיות ועמותת בר-קיימא אינה מחזיקה בנכס כדין".

ראש העיר, ניר ברקת ציין "אני מגבה את החלטת היועץ המשפטי לעירייה, צר לי שהעמותה בחרה לצפצף ולהפר שוב ושוב את הוראותיו בכל הנוגע למותר ולאסור במבנה העירוני. אין לכך כל קשר לחופש הביטוי. העירייה זקוקה למבנה לצרכים עירוניים אחרים ותתייעץ בין השאר עם נציגי השכונה לגבי שימושו העתידי".