דן מרגלית: השר לוין פאשיסט ודמגוג

העיתונאי דן מרגלית תוקף בחריפות את השר יריב לוין המבקש לבצע רפורמה במערכת המשפט בישראל. ''היזהרו מן האיש עם המבט המפחיד".

ערוץ 7 , י"ט בשבט תשע"ז

דן מרגלית
דן מרגלית
צילום: פלאש 90

העיתונאי הבכיר דן מרגלית תוקף בחריפות את השר יריב לוין על רקע דבריו נגד בית המשפט העליון והצורך לשנות את מערכת המשפט בישראל.

"השר יריב לוין פאשיסט המסכן את שלטון החוק והדמוקרטיה, דמגוג על חשבון בג״ץ, היזהרו מן האיש עם המבט המפחיד", צייץ מרגלית בטוויטר.

שר התיירות יריב לוין (הליכוד) תקף אתמול בכנס ירושלים של העיתון "בשבע" את מערכת המשפט ואת השיטה למינוי שופטים בישראל. ''לא יעלה על הדעת שמישהו יחליט מה סביר ומה חוקתי ויחליף את החלטות הכנסת שהיא הריבון".

"אנחנו הולכים לבחירות אבל מישהו אחר מחליט. למישהו הזה קוראים בדרך כלל הרשות השופטת. אני לא יודע באיזו אבקת כביסה אתם משתמשים, אבל אני רוצה להמליץ לכם על אבקת אהרון, מכבסת המילים הזו המילים יוצאות עם ברק מיוחד...", אמר לוין.

שר התיירות תקף את התנגדות היועצים המשפטיים להחלטות הכנסת. "אתה רוצה לחוקק חוק, אומרים לך שהחוק 'לא חוקתי'. מישהו ראה פה חוקה? איך זה שחוקי השמאל חוקתיים ושלי לא? גם אני רוצה לחוקק חוקים חוקתיים. אתה רץ לבחירות, מתאמץ ונבחר ובסוף באים אנשים מיוחדים בעלי חוש מידה ויכולת להחליט על כל דבר אם הוא מידתי וחוקתי וסביר, והם אלה שמחליטים וקובעים".