כץ: אתמודד אחרי פרישת נתניהו

שר התחבורה, ישראל כץ, מברך על השינוי בעמדת ארה"ב בעקבות חילופי הנשיאים, ומאחל לנתניהו שעננת החקירות תחלוף במהירות.

ידידיה בן אור , כ' בשבט תשע"ז

נגד שליחת שרים לפוליגרף. ישראל כץ
נגד שליחת שרים לפוליגרף. ישראל כץ
צילום: חן דמארי

שר התחבורה, ישראל כץ, התייחס היום (חמישי) בראיון לרדיו "קול חי" לפגישת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם נשיא ארה"ב, דונאלד טראמפ.

"אני מברך את ראש הממשלה על הפגישה המוצלחת עם נשיא ארה"ב, המעצמה הגדולה בעולם. יש לפגישה הזו מסר וגם לדברים שנאמרו ולא נאמרו. ישראל קיימה מגעים עם ארה"ב לקראת הפגישה וברור שהמדיניות של הממשלה הזו תהיה שונה לגבי בניה בהתיישבות ובוודאי בניה חופשית בירושלים. שאר הדברים הם מינוחים", אמר כץ.

לדבריו, "צריך לאפשר בניה חופשית בירושלים ובניה בתחומי היישובים בהתיישבות בצורה חופשית. אין גושים. לא משנה אם זה ביתר עילית, מודיעין עילית, עלי או אלון מורה, לכל יישוב יש תכניות וצריך לאשר בניה ללא הפרעה. בזה נוריד את המחלוקת הזו בין ארה"ב לבנינו ונתפנה למה שקרה אתמול".

"איראן והאחים המוסלמים אאוט, ישראל והמדיניות הסוניות אין. אמריקה תחילה בעולם, ישראל תחילה במזרח התיכון. עכשיו צריך לחולל כאן ציר שמבוסס על ישראל וארה"ב מובילה אותו מול סוריה, שיביא לדחיקת איראן מהציר. השאירו את כל המרחב הזה לאיראן וחיזבאללה בתמיכת רוסיה. חייבים גיבוי אמריקאי נגד הדבר הזה. המדינות הסוניות לא מתפללות לשלום ישראל אבל יש להם אינטרסים, הם מאוימות ע"י איראן", הוסיף השר כץ.

בנוגע לפתרון שתי המדינות שנדמה אתמול כי הוא נדחק לשולי השיח, אמר כץ "כל אחד יודע שמדינה פלסטינית, שאני נגדה, לא רלוונטית. זה מה שאמר הנשיא האמריקאי"

השר כץ נשאל על האפשרות לסיפוח מעלה אדומים ויישובים נוספים לירושלים, ובתגובה פרש את משנתו בנושא, "לספח את מעלה אדומים? מעשי בהחלט, כן. אנחנו חייבים מול הניסיון שיש בעולם לערער את הקשר שיש לישראל לירושלים. החוק הונח לפני 10 שנים בכנסת ועכשיו ביקשתי מחברי ח"כ יואב קיש להניח אותו שוב. ביתר עילית, יישובי הגוש, מעלה אדומים ופסגת זאב בקלות מגיעים לעוד 200,000 תושבים ומעלה שמצטרפים לתושבי ירושלים. אתה באופן אוטומטי מגביר את הנוכחות היהודית בירושלים בלי להזיז ערבי אחד ממקומו".

על ההדלפות מתוככי ישיבות הקבינט אמר השר כץ "הדלפות מהקבינט של סודות מדינה זה דבר שאין חמור ממנו מנגד אני נגד שליחת שרים לפוליגרף. נדרשת כאן אחריות מצד כולם. עבודת הקבינט בשנה וחצי האחרונות נדונים בכובד ראש, מערכת הביטחון נערכת בהתאם. כשר לענייני מודיעין אני שותף לדיונים מעבר ויש לי פרספקטיבה. יש התמודדות עם דברים לא פשוטים".

בסיום נשאל השר כץ על חקירות ראש הממשלה ועל האפשרות שיתמודד על ראשות הממשלה ביום מן הימים. כץ השיב "אני מחזק את ידי ראש הממשלה ומאחל שהעננה הקודרת תחלוף במהירות. אני מצפה שרשויות החוק יעשו עבודה אחראית מקצועית. מעבר לזה, אמרתי בזמנו ואני אומר אותו דבר שלא על רקע הדברים, שלא יצטייר לא נכון, אני מתכוון בעזרת השם להתמודד ביום שאחרי נתניהו על ראשות הליכוד ועל ראשות הממשלה".