השר דרעי: רוצים שהממשלה תאריך ימים

ועידת מפלגת ש"ס נערכה הערב בירושלים. השר אריה דרעי: ''זו הממשלה הטובה ביותר שהייתה לנו, רוצים ומקווים שהממשלה תמלא את ימיה''.

עדו בן פורת , כ' בשבט תשע"ז

אריה דרעי
אריה דרעי
Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

במלון רמדה בירושלים נערכה הערב (שישי) ועידת מפלגת ש"ס, במהלך העריך יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי כי הממשלה הנוכחית תאריך ימים ועל כן לא צפויות בחירות באופק.

״אנחנו רוצים ומקווים שהממשלה הזאת תמלא את ימיה", אמר דרעי. ''ההערכה שלי היא שהממשלה הזו תוכל להאריך את ימיה עם ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו. אני לא סוגר את העיניים ומודע למה שמתרחש בחוץ עם החקירות של ראש הממשלה, אבל זו הממשלה הטובה ביותר שהייתה לנו".

יו"ר ש"ס חלק מחמאות לחברי הכנסת של המפלגה וקרא לשר לשעבר אריאל אטיאס לשוב לחיים הפוליטים. ״אני קורא לאריאל אטיאס - תפסיק להיות אורח ותחזור אלינו באופן קבוע. האחדות בש״ס היום מדהימה. אין חתרנות. כולם כפופים למועצת חכמי התורה. אנחנו בתקופת פריחה מדהימה״.

שר הדתות דוד אזולאי התייחס בפתח ועידת ש״ס לביקורת מצד "יש עתיד" על התנגדות חברי הכנסת של ש"ס להצעת החוק למניעת אפליה בנות ספרדיות במוסדות חינוך. ״אנחנו זוכרים היטב כמה סבל עולם התורה ממפלגתו של לפיד. שני ילדים באותו בניין, אחד הלך לקייטנה והשני לא, רק בגלל שהוא חרדי. הם ילמדו אותנו על אפליה וגזענות?״, שאל אזולאי.

יו"ר ועדת החינוך ח״כ יעקב מרגי התייחס גם הוא לנושא ואמר כי ״כל המלחמה שלי באפליית תלמידים במוסדות החינוך זה בהוראת ובהנחיית היו״ר דרעי. היום הגענו למצב שמנהלי מוסדות אשכנזיים מבקשים ממני עזרה וסיוע״.