איש החינוך הרב בעז לוי הלך לעולמו

הרב בעז לוי, לשעבר מנהל אולפנת צביה בירושלים, הלך לעולמו בגיל 70 בתום מאבק במחלה קשה.

ערוץ 7 , כ' בשבט תשע"ז

הרב בועז לוי
הרב בועז לוי
צילום: ניסים תג׳ר

הרב בעז לוי, לשעבר מנהל אולפנת 'צביה' בירושלים, הלך הערב (חמישי) לעולמו בתום מאבק במחלה קשה והוא בן 70.

הלווייתו תצא מחר, יום שישי, בשעה 10:30 מאולפנת 'צביה' ברחוב ירמיהו 5 בירושלים להר המנוחות.

המשפחה יושבת שבעה ברחוב עמרם גאון 10 בירושלים.

הרב לוי הותיר אחריו אישה ותשעה ילדים. במשך שנים, במקביל לעבודתו כמחנך, היה רב בית הכנסת עץ יוסף בשכונת קרית משה בירושלים, "איש תורה וחינוך מובהק העמיד דורות רבים של תלמידים ותלמידות", נמסר.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן שהיה בעבר חבר בהנהלת 'צביה' מסר: ״הרב בעז היה איש חינוך ברמ"ח איבריו ושס"ה גידיו. שנים רבות ניהל את אולפנת צביה בירושלים - ספינת הדגל של רשתות נעם צביה. היה מבכירי התלמידים בישיבת מרכז הרב״.

מרשת החינוך נעם-צביה נמסר כי הרב לוי ''היה מתלמידיו של הרב צבי יהודה קוק זצ"ל והיה אוהבו ונאהב על ידו. היה ממייסדי אולפנת צביה, תורת ארץ ישראל בפיו, ברוחו הגדולה וכישרון דיבורו סחף אחריו תלמידים ותלמידות רבים. הרב בעז עמד בראש אולפנת צביה ירושלים שנים רבות, היה רבן הנערץ ומעורר ההשראה של תלמידות רבות שזכו ללמוד ממנו תורה, דרך ארץ ואהבה גדולה לארץ ישראל. מרוחו הגדולה הקימו רבות מהן בתים של תורה. לרבות מהן שימש הרב בעז אב ממש ודאג להכניסן לחופה בכל המובנים, הגשמיים והרוחניים.

"בנוסף להיותו רב בית כנסת, מרביץ שיעורים, איש משפחה אוהב ומסור. משברון לב ומקוצר היריעה אין אנו יכולים ברגעים כואבים אלו לתאר ולמנות את כל מעשיו הרבים", נמסר.