מייסד "קופיקס" לא מתנצל - ומסביר

אבי כץ מסביר את עליית המחירים בקופיקס: "שנים התאבדנו, נתנו את דמנו. יכולנו להיות כמו הדינוזאורים, שסירבו להשתנות והלכו לאיבוד".

רעות הדר , כ' בשבט תשע"ז

קופיקס
קופיקס
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אבי כץ, מייסד רשת בתי הקפה "קופיקס", מסביר מדוע החליט על העלאת מחירי המוצרים לשישה שקלים ב-131 בתי הקפה של הרשת, החל מיום ראשון הקרוב.

"כשמקימים עסק אז בהתחלה אתה עולה ועולה אבל אז אתה נשחק, ונאלץ לעשות תיקון טכני כדי להמשיך לעלות, עד ששוב תישחק - ושוב תצטרך לעשות תיקון טכני", הסביר כץ בראיון ל-TheMarker.

לדבריו בשנים האחרונות עלו מחירי שכר הדירה, שכר המינימום, הארנונה, החשמל וחומרי הגלם. "כשכל המחירים האלה עולים כבר שלוש וחצי שנים, מאז שהקמנו את העסק, אז ברור שמי ששילם על זה הם הזכיינים שמפעילים את החנויות".

כץ הדגיש כי העלאת המחירים נותנת לקופיקס אפשרות להתקיים לתמיד. ''יכולנו להיות כמו הדינוזאורים, שסירבו להשתנות והלכו לאיבוד. ויכולנו גם להפוך את העסק כמו שעשינו. שלוש וחצי שנים התאבדנו על המחיר, נתנו את דמנו", אמר.

"לא העלנו את המחיר שלנו למחיר שמכרו כוס קפה לפני שהגענו. העלנו אותו לשישה שקלים, בואו ניכנס לפרופורציות. זה גם יום כואב עבורי כי אני צריך להעלות את המחיר, וגם זה יום שמח כי אנחנו נותנים לרשת תמידיות", הסביר.

כשנשאל האם הוא מרגיש שאכזב את הציבור השיב כץ: "שלוש וחצי שנים שימחתי את הציבור, אז אני חושב שהציבור יתן לי קרדיט עכשיו. לא העליתי את המחיר ל-13-12 שקל, בואו ניכנס לפרופורציה, עדיין זה המחיר הכי זול שיש בשוק".