מה אריק היה אומר על המציאות בעזה?

בחוות השקמים נערכה אזכרה במלאת שלוש שנים לפטירת ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל. הנשיא ריבלין: השקט בגבול עזה הוא תעתוע.

עדו בן פורת , כ"א בשבט תשע"ז

3 שנים לפטירת שרון
3 שנים לפטירת שרון
צילום: מארק ניימן, לע''מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין השתתף היום (שישי) באזכרה לראש ממשלת ישראל לשעבר אריאל שרון ז"ל במלאת שלוש שנים לפטירתו.

נשיא המדינה נשא דברי הספד והניח זר. בנו של אריאל שרון ז"ל, גלעד שרון, נשא גם הוא דברים באזכרה שהתקיימה בחוות השקמים.

"שלוש שנים חלפו מאז ליווינו את אריק אל אדמתו", אמר ריבלין בפתח דבריו, "אל הגבעה שבה נטמנה לילי שכה אהב, הנאהבים והנעימים בחייהם ובמותם לא נפרדו. כאן על גבעת הכלניות מול הבית שבלב החווה מצאו לילי ואריק מנוחה נכונה, כמבקשים לומר אין לנו אלא אדמת חיינו".

עוד אמר הנשיא, "היה לאריק משפט שעליו חזר משירותו הצבאי ועד ימיו כמדינאי. בסוף כל תרגיל או מהלך פוליטי מוצלח, הוא אמר: 'כעת צריך לדעת מה יש מעבר לגבעה'. היום כשאנו עומדים בגבעת הכלניות הזו, אנחנו צריכים להמשיך ולשאול מה יש מעבר לגבעה.

"לעולם לא נדע, מה אריק היה אומר היום, לנוכח המציאות שנוצרה בעזה אל מול התמורות האדירות המתחוללות לנגד עינינו אבל הוא בטוח היה דוחף אותנו לראות מעבר לגבעה, להביט קדימה, להיות מוכנים. כי גם אם אנחנו באחת התקופות השקטות ביותר בגבול עזה, הרי שהשקט הזה הוא תעתוע".

"זכרו של אריאל שרון, מגדולי בוניה של הארץ הזו ומגדולי הלוחמים למענה יישאר חקוק בלב כל מכיריו ועל דפי ההיסטוריה. ננצור את זכרה של לילי – מקור כוחו, הבית החם שבנה, אשת הסוד הגדולה שלו, שידעה להקסים את כל רואיה", הוסיף הנשיא ריבלין.

גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה המנוח, נשא דברים בטקס והקריא שיר לזכר אביו. הזמרת דקלה שרה את השיר "גיטרה וכינור" ואת השיר "ואם פרידה".