תמונות: תרגיל צה"ל באזור חברון

התרגיל החל ביום שני בערב ובמהלכו תרגלו הכוחות מגוון תרחישים, ביניהם פיגוע ירי ודריסה, חדירות, וזריקת בקבוקי תבערה.

עוזי ברוך , כ"ב בשבט תשע"ז

תרגיל צה"לי
תרגיל צה"לי
צילום: דובר צה"ל

השבוע התקיים תרגיל חטיבתי בגזרת החטיבה המרחבית ״יהודה״.

התרגיל כלל את מפקדת החטיבה, גדוד 890 - הגדוד התופס את גזרת חברון וקריית ארבע, גדוד 77 - גדוד עוטף חברון, גדוד 601 - האמון על הגנתו של ציר 60 ופלס״ר 7 - יחידת העתודה החטיבתית.

התרגיל החל ביום שני בערב ובמהלכו תרגלו הכוחות מגוון תרחישים, ביניהם פיגוע ירי ודריסה, חדירות, וזריקת בקבוקי תבערה. התרגיל החטיבתי הסתיים באקט במסגרתו נכנסו כל הגדודים בהובלת מפקדת החטיבה למבצע בכפר דורא אשר כלל יעדי תרגיל ויעדי מעצרי אמת.

מפקד בכיר בחטיבה המרחבית 'יהודה' הסביר, "אנו לוקחים ברצינות כל תרגיל בגזרה ובמיוחד תרגילים רחבי היקף ורציניים כמו התרגיל החטיבתי שהתקיים השבוע. אנו מודעים שמדובר באחת הגזרות המורכבות ביותר ביהודה ושומרון ועל כן עושים כל שביכולתנו על מנת באמת להיות מוכנים לכל תרחיש מתוך הבנה כי ככל שנתרגל יותר ויותר תרחישים מסובכים ומאתגרים, כך ההתמודדות שלנו אל מול אירוע אמת יהיה מקצועי יותר".

"החטיבה המרחבית יהודה תמשיך לפעול ולעשות כל שביכולתה על מנת להגן על תושבי הגזרה ולהבטיח קיום אורח חיים תקין, ולכן יש חשיבות עצומה לתרגילים אשר נועדו להבטיח תפעול מהיר ומקצועי ע״י הכוחות- בין אם מדובר בלוחמים עצמם, כוחות הרפואה אשר קופצים לנקודה ומעניקים טיפול רפואי ראשוני ובין אם מדובר בחמ״ל החטיבה האמון על העברת הדיווחים ותפעול האירועים", הוסיף הקצין הבכיר.טוען....