הרב קרים הצהיר אמונים

הרב הראשי לצה"ל, תא"ל הרב אייל קרים, הצהיר אמונים בבית הנשיא. ריבלין: ״אני שמח שאתה הוא זה העומד לצד הרמטכ"ל כפקוד, יועץ ורב".

עדו בן פורת , כ"ג בשבט תשע"ז

הרב קרים הצהיר אמונים
הרב קרים הצהיר אמונים
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח הבוקר, (ראשון) את טקס הצהרת האמונים של הרב הראשי לצה"ל תא''ל הרב אייל קרים, בנוכחות מנכ''ל הרבנות הראשית משה דגן ובכירי הרבנות הראשית לישראל.

לאחר שהרב קרים הצהיר אמונים בפני הנשיא וחתם על ההצהרה, בירך אותו נשיא המדינה: "יש דברים שנולדים איתם, למשל תאריך הלידה. אתה הרב קרים נולדת בתאריך מיוחד, ביום ז' באדר שעל פי המסורת הוא יום לידתו ויום פטירתו של משה רבינו, העניו שבאדם.

''משה שחיבר תורה ומנהיגות, חכמה וגדולה, שמים וארץ. אתה עומד כאן היום ולפניך משימת חיים – לחבר. לחבר בין תורה וצבא, בין בתי המדרש לבסיסי אימונים. לחבר בין הרצון של צה"ל ושל רבים בחברה הישראלית לשלב כמה שיותר קהלים בצורה ראויה בצה"ל, לבין הזכות של החיילים בני הציבור הדתי והחרדי וחובתנו לסייע להם – לשמור על אורחות חייהם", הוסיף ריבלין.

לדבריו, "מלאכת החיבור שלך לא פחות מורכבת מזו של משה רבינו ולמשה הרי לא היו מעליו רמטכ"ל וממשלה ורבנים ראשיים וראשי ישיבות ויועצים וגם לא הייתה לו תקשורת שממתינה להאיר בזרקורים כל תהום ואבן נגף. מצד שני, למשה גם לא היה רמטכ"ל שיעמוד לצידו ולא רבנים ראשיים לעת צרה וקושי, ולא ראשי ישיבות ויועצים שניתן להיוועץ בהם, וגם לא תקשורת שדרכה ניתן גם להעביר מסרים של שיח אמיתי ורצון להקשיב לכל חייל וחיילת. לך יש את כל הכלים החשובים האלה".

הרב קרים בבית הנשיא
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

ריבלין התייחס בדבריו למתיחות שנרשמה בשנה האחרונה בין הציונות הדתית לצה''ל. "בשנה האחרונה רבו המשברים והגלים ביחסים שבין צה"ל לראשי הציבור התורני. צה"ל אינו יכול להרשות לעצמו כי האנרגיות של מפקדיו יופנו לזירות כאלו. ביטחון ישראל לא מאפשר זאת. שכנינו ומבקשי רעתנו לא יאפשרו זאת ואני שמח שהרמטכ"ל פועל בנושא ואני שמח, הרב אייל, שאתה הוא זה העומד לצדו כפקוד, יועץ ורב".

את דבריו חתם ריבלין בציטוט מברכת כהנים, ״עם מינויך לחבר מועצת הרבנות הראשית ברכותינו ותפילותינו כי יאר ה' פניו אליך ויחונך, ויישא ה' פניו אליך וישם לך ולכל חיילינו – שלום".

הרב קרים הודה לנשיא על הדברים החמים: ״השמיעה אינה רק זכות אלא חובה. בישראל קיים חופש דיבור הבעיה היא שרק מעטים מוכנים לשמוע ולהקשיב. עם היכנסי כחבר במועצת הרבנות הראשית בישראל אני רוצה לאחל לכולנו שנשכיל ונדע לא רק לדבר אלא גם להאזין, להקשיב, להבין ולהשכיל כדי שנוכל לתקן את הטעון תיקון״.

במסגרת הצהרת האמונים הצהיר הרב קרים על הצטרפותו כחבר במועצת הרבנות הראשית לישראל.