נעצרו מחבלים שביצעו פיגועי ירי

שני המחבלים, נערים כבני 17 מהכפר דיר אבו משעל שבצפון מערב בנימין, ביצעו את הפיגועים על צירים מרכזיים. איש לא נפגע בפיגועים אלו.

עוזי ברוך , כ"ג בשבט תשע"ז

אחד מכלי הנשק שנתפסו
אחד מכלי הנשק שנתפסו
צילום: דו"צ

השב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל עצרו במהלך חודש ינואר שני מחבלים שביצעו פיגועי ירי על צירים מרכזיים בבנימין, כך הותר הערב (ראשון) לפרסום.

שעות ספורות לאחר פיגוע ירי שבוצע ב- 27 בינואר נעצרו שני המחבלים, נערים בני 17, תושבי הכפר דיר אבו משעל שבצפון מערב בנימין.

מחקירת השניים בשב"כ עלה כי הם ביצעו שני פיגועי ירי באזור מערב בנימין, לא רחוק מהישוב חלמיש, לעבר כלי רכב ישראליים, הפיגוע המדובר ופיגוע נוסף כשבועיים קודם לכן.

השניים היו מעורבים בפיגועים נוספים. בכלל הפיגועים לא היו נפגעים. במהלך החקירה בשב"כ הוסגרו שני רובים מאולתרים מסוג "קרלו". בבדיקות שבוצעו נמצאה התאמה לתרמילים מזירת הפיגועים.

בשב"כ אומרים, "חקירה זו חושפת פעם נוספת מעורבותם של קטינים בפעילות טרור חמורה, כמו גם את הסיכון הביטחוני הממשי הנשקף מנגישותם של טרוריסטים בשטח לנשק מאולתר, אשר יכול להסב נזק רב".

"שירות הביטחון הכללי רואה את מעשי הטרור האלה כחמורים מאוד ומסכני חיים ויחד עם שותפיו בצה"ל ובמשטרת ישראל יפעל במטרה לסכל ולמנוע מבעוד מועד פעילות טרור ופיגועים", הוסיפו בשב"כ.