סירב להמשך חילול השבת ונשלח לצינוק

עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי בפרשת דומא, סירב לשהות בתא שבו מתרחש חילול שבת ונשלח לצינוק.

ערוץ 7 , י' באדר תשע"ז

כלא
כלא
צילום: iStock

עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי בפרשת דומא, נשלח ל-7 ימים בצינוק, וזאת לאחר שסירב להיכנס לתא בו מתרחש חילול שבת באופן קבוע.

בן אוליאל שוהה מאז מעצרו באגף הפרדות, בו נמצאים שני אסירים בתא אחד למשך 22 שעות ביממה. לאחרונה החליטו בשב"ס מסיבה שאינה ברורה, כי השותף לתא של בן אוליאל יהיה אסיר שאינו שומר שבת, וזאת על אף שבן אוליאל מנהל אורח חיים חרדי.

כשחזר בן אוליאל מביקור לפני מספר ימים, סירב להיכנס לתאו והסביר כי בתא נכפה עליו חילול שבת בידי האסיר השני. האסיר השני ביקש אף הוא מהסוהרים שהשניים לא ישהו באותו תא.

בתגובה נלקח בן אוליאל לאגף מעברים, ובסוף השבוע שעבר נשפט בידי גנ"מ שלמה ענגל מפקד בית סוהר השרון, לשבעה ימים בצינוק מבודד.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שלח מכתב לנג"מ ענגל ובו דרש כי בן אוליאל יוכל לשהות בתא עם אדם שאינו מחלל שבת, וכי הזכויות המוקנות לו על פי פקודת נציבות שירות בתי הסוהר ישמרו, וזאת בפרט לאור זאת שמדובר בתא הפרדה בו נמצא האסיר 22 שעות ביממה.

"מרשי מנהל אורח חיים חרדי, והכנסתו לתא בו מחוללת השבת באופן בוטה, פוגעת בצורה חריפה בזכויותיו ונוגדת את נהלי שב"ס. אני מקווה כי גורמי שב"ס ישכילו להתחשב להבא בזכויותיו, ואירועים מיותרים כאלה ייפסקו", אמר קידר.

בן אוליאל עצור כיום עד תום ההליכים במשפט דומא. במסגרת המשפט צפויות להישמע עדויותיו על עינויים קשים שעבר בידי חוקרי השב"כ במסגרת חקירתו הקשה, בה היה מנוע מפגש עם עורך דין לתקופה ארוכה, עינויים שלדבריו הם אלו שגרמו לו להודות בהצתת הבית בכפר דומא, הצתה שלדבריו לא ביצע.