בליגת העל מתכוננים למשחקי ההכרעה

לראשונה בליגת העל ומתחילת משחקי הפלייאוף, ישובצו שישה שופטים בכל משחק. "החלטה שתטיב עם כל הגורמים בענף"

נרי וייס , כ"ד בשבט תשע"ז

שופט כדורגל (ארכיון)
שופט כדורגל (ארכיון)
צילום: פלאש 90

ליגת העל נערכת למשחקי הפלייאוף. שלושה מחזורים נותרו עד לסיום העונה הסדירה ותחילת משחקי הפלייאוף, העליון והתחתון, בליגת העל בכדורגל, ובמנהלת הליגה ואיגוד השופטים מתחילים להיערך.

היום (שני) הודיעו באיגוד השופטים ובמנהלת ליגת העל כי הועדה המקצועית הארצית של איגוד השופטים החליטה, בישיבתה מלפני שבועיים, על שיבוץ צוות בן 6 שופטים לכל אחד ממשחקי הפליי-אוף בליגת העל.

מטרת העל של ההחלטה התקדימית היא בכדי לשפר את איכות השיפוט במשחקי ליגת העל ולהקטין את השפעת השיפוט על תוצאות המשחקים הקריטיים.

אל ארבעת השופטים הקבועים יצטרפו עוד שני שופטי רחבה, כשמי שיישא בעלות הנוספת יהיו קבוצות הליגה. יש לציין כי הקבוצות שלא פעם התלוננו על המחירים המוגזמים אותם הם נאלצים לשלם לכוחות השיטור והאבטחה, אישרו את העלות הנוספת, זאת מתוך רצון לשפר את אופן קבלת ההחלטות ובכך לשדרג את רמת המקצועיות במשחקים.

"אני בטוח כי ההחלטה המקצועית של איגוד השופטים תיטיב עם כל הגורמים בענף וכי היכולת של צוות השיפוט להיעזר בשופטי הרחבה תוביל לניהול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר של משחקי ההכרעה", אמר יו"ר מנהלת ליגת העל, אורן חסון.

גם באיגוד השופטים בירכו על ההחלטה כשיו"ר האיגוד, עוזי יצחקי אמר, כי "לאור ההצלחה המקצועית הגדולה בשילוב שופטי הרחבות במשחקי ליגת האלופות ובמשחקי הליגה האירופאית, ולאחר תקופת התנסות בחלק ממשחקי ליגת העל שהוכיחה את עצמה וסייעה רבות בדרוג רמת השיפוט וקבלת ההחלטות במגרש, אני שמח על כך שבכל משחקי הפלייאוף ישובצו שופטי רחבה שיסייע ולשופטים המרכזיים להעביר את המשחקים בצורה המיטבית".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il