ההסתדרות מאיימת: נשבית את אגד

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מבהיר: "במידה ולא יושג הסכם סובסידיה בשבועות הקרובים, החל מ-21/3 כל קווי אגד יושבתו".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ד בשבט תשע"ז

צילום ארכיון
צילום ארכיון
צילום: מאיר סלע

החל מה-21 במרץ כל קווי אגד ברחבי הארץ יושבתו, כך הודיע היום (שני) יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בעקבות הסחבת שנוקטים לדבריו משרדי התחבורה והאוצר במו"מ מול הנהלת אגד בנושא הסובסידיה.

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן מתח ביקורת חריפה על התנהלות המדינה ואמר, "גרירת הרגליים של משרד התחבורה ומשרד האוצר בסוגיית הסכם התשומות החדש, הביאה לפגיעה משמעותית בשכר העידוד של הנהגים, בדגש על תנאי הנהגים המשתייכים הן לדור א' והן לדור ב'".

"לא נעמוד מנגד בשעה שאלפי נהגים לא מצליחים לסגור את החודש בכבוד, והמדינה מצדה ממשיכה להפקיר את האינטרס הציבורי ולדרדר את ענף ההיסעים לשפל חסר תקדים", אומר ניסנקורן. "אל לנו לשכוח שהפגיעה המכוונת בהעברת הכספים לאגד, מאיימת למוטט קואופרטיב שפועל כבר למעלה מ-84 שנה".

יו"ר ההסתדרות הדגיש כי האחריות לפתרון המשבר מונחת על כתפיהם של משרדי האוצר והתחבורה: "ההסתדרות ועובדי אגד הפגינו בגרות ואחריות לאורך חודשים ארוכים, וניתנה יותר מתקופת חסד אחת שבה היה ניתן להביא את הנושא לפתרון. לצערנו, לא חלה שום התקדמות והגיעו מים עד נפש. אני קורא לצדדים במו"מ להתעשת, להבין את גודל השעה ולפעול במרץ על מנת למנוע את העמקת המשבר. במידה ולא יהיה סיכום בחודש הקרוב, החל מ-21 במרץ, כל קווי אגד ברחבי הארץ יושבתו".