נבחרת טורקיה תגיע לישראל

היחסים בין ישראל לטורקיה מתחממים. כחלק מהיערכות לטורניר היורובאסקט שיתקיים בישראל, הודיעו באיגוד הכדורסל על הגעת הנבחרת הטורקית

נרי וייס , כ"ד בשבט תשע"ז

אדלשטיין מאמן הנבחרת. יפגוש את טורקיה
אדלשטיין מאמן הנבחרת. יפגוש את טורקיה
דוברות איגוד הכדורסל

בסוף חודש אוגוסט תיערך היסטוריה בישראל. בפעם הראשונה, אחד מהבתים של אליפות אירופה בכדורסל יתקיים בארץ הקודש, באליפות היבשתית ה-40 במספר.

24 נבחרות מכל רחבי אירופה ישתתפו באליפות, ובישראל, שתעמוד בראש בית מתחילים להיערך.

היום (שני), הודיעו באיגוד הכדורסל על לוח האימונים ומשחקי ההכנה של הנבחרת הלאומית, שיהוו את ההכנה לטורניר האירופי היוקרתי.

מלבד אימוני רשות שבהם ייקחו חלק שחקנים שיסיימו את העונה מוקדם, הנבחרת הישראלית תיקח חלק בארבעה טורנירי הכנה - שלושה בחו"ל ואחד בארץ.

את הטורניר הראשון תחל הנבחרת הישראלית באמצע חודש יולי ברומניה, שם תשחק נגד הנבחרת המקומית, שבדומה לישראל תארח גם בית מוקדם בטורניר האירופי היוקרתי.

משם יטוסו שחקני הנבחרת הישראלית לרוסיה, שם תפגוש את הנבחרת המקומית ונבחרת פינלנד, עליהם כבר גברו בעבר הישראלים באליפות אירופה האחרונה ב-2015, שהתקיימה בצרפת. גם פינלנד, כמו ישראל ורומניה, מארחת את אחד מהבתים המוקדמים, וכחלק מכך חיזקה את סגל השחקנים שלה.

לפני שיגיעו לישראל, תתארח הנבחרת הישראלית בהונגריה ולבסוף יערכו את טורניר ההכנה האחרון שלהם בארץ מול נבחרות טורקיה וסלובניה.

הגעתה של הנבחרת הטורקית, שגם היא מארחת את אחד מהבתים המוקדמים באליפות וכן את שלבי הגמר, מהווה עוד התחממות ביחסים בין שתי המדינות ומלבד הטורקים יגיעו להכנה לישראל גם שחקני נבחרת סלובניה.

כזכור, בבית אותו תארח ישראל באליפות היוקרתית, נמצאות גם נבחרות איטליה, ליטא, גרמניה, גיאורגיה ואוקראינה. ארבע הנבחרות הראשונות תעפלנה לשמינית הגמר שייערך באיסטנבול שבטורקיה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il