קבלת פנים חמה לנתניהו באוסטרליה

ראש הממשלה ורעייתו התקבלו באוסטרליה על-ידי ראש הממשלה מלקולם טרנבול ורעייתו. "ראש ממשלת ישראל הראשון שמבקר באוסטרליה".

יוני קמפינסקי , כ"ו בשבט תשע"ז

נתניהו באוסטרליה
נתניהו באוסטרליה
צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה התקבלו הבוקר (רביעי, שעון ישראל) על-ידי ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול ורעייתו. במקום התקיים משמר כבוד ונורה מטח כבוד.

ראש הממשלה קיים פגישות עם ראש הממשלה טרנבול ועם המושל הכללי פיטר קוסגרוב. במקביל התקיימה פגישה בין הרעיות.

"זה יום טוב, יום מצוין", אמר נתניהו לראש ממשלת אוסטרליה. ''קודם כל חווית הנחיתה כאן – קבלת הפנים החמה במיוחד לה זכינו אני, שרה ופמלייתי ממך ומלוסי, וגם מילותיך החמות במאמר החשוב שהתפרסם בתקשורת האוסטרלית.

''כבוד הוא לי להיות ראש ממשלת ישראל הראשון שמבקר באוסטרליה באופן רשמי. זה היה מתבקש מזה זמן רב. הביקור הזה מסמל מאה שנים של ידידות בין אוסטרליה לבין העם היהודי ומדינתו'', הדגיש נתניהו.

ראש הממשלה הזמין את מקבילו האוסטרלי לביקור בישראל, ''אני רוצה שתדע שכשתבוא לישראל, תתקבל כידיד גדול של עמנו ושל תרבותנו המשותפת.

"אמרת נכון שיש לנו ערכים משותפים. ראינו זאת כשחיילים אוסטרלים ויהודים לחמו נגד הניסיון של הנאצים לפלוש לחלק המזרחי של המזרח התיכון. זה היה שם קץ לציונות. אנו זוכרים את תרומתה של אוסטרליה שם. אנו זוכרים שאוסטרליה הייתה המדינה הראשונה שהצביעה בעד תכנית החלוקה שקראה להקמת מדינה יהודית".

''איננו שוכחים זאת", הדגיש נתניהו, ''ומאז הייתה לנו התקדמות ענפה בכל כך הרבה תחומים. וכעת אנו עומדים בפתחו של עתיד חדש. העתיד שייך לאלו שמחדשים. ישראל היא מדינת חדשנות ואוסטרליה גם היא מדינת חדשנות. לכם יש יזמים, לנו יש יזמים. המשימה שלנו היא לנסות ולחבר ביניהם יותר באינטנסיביות, לשתף פעולה לטובת עמנו ולטובת העם האוסטרלי, ולדעתי גם לטובת מדינות אחרות. דברנו על זה רבות. ההזדמנויות הן מדהימות ואנו מאמינים ביכולתנו לאחוז בעתיד''.

ראש הממשלה התייחס גם למאבק העולמי בטרור האיסלאמי. ''ניצבים מולנו כוחות קיצוניים שרוצים להסיג את האנושות אחורה לעבר אפל. דיברנו על דרכים להעצים את שיתוף הפעולה בינינו אל מול הטרור הרדיקלי שחודר לכל פינה בכדור הארץ, כולל באוסטרליה. אני מאמין שיש לנו לא רק את כוח הטכנולוגיה, אלא גם את כוח האמונה הנדרש כדי להכריע את הכוחות הללו.

''אני רואה שינוי במזרח התיכון, במדינות ערביות רבות שמכירות בעובדה שגם הן מאוימות על ידי כוחות הרשע הללו. זה מעניק לי תקווה שבאמצעות שיתוף פעולה איתן למען ביטחוננו המשותף, נוכל גם לקדם את השלום בינינו לבינן, ובסופו של דבר בינינו לבין שכנינו הפלסטינים. בכל המאמצים הללו אנו רואים בכם – באוסטרליה – כשותפים''.

''אנחנו מחכים לך בישראל, לא בשנה הבאה בירושלים אלא השנה בירושלים. אתה תתקבל בזרועות פתוחות", הבטיח נתניהו.טוען....

צילום: חיים צח, לע''מ