מה מסתירים מכם מכוני הפסיכומטרי?

ישנם מספר דברים שמכוני ההכנה לפסיכומטרי לא רוצים שתדעו. והאמת? לא בטוח שאתם צריכים פסיכומטרי...

שמשי פסיכומטרי , כ"ז בשבט תשע"ז

מבחן להורים
מבחן להורים
צילום: פלאש 90

כן, מה שאתם שומעים. יש מצב שתוכלו להתקבל לאוניברסיטה או למכללה אך ורק על סמך תעודת הבגרות שלכם.

איך ניתן לדעת? פשוט מאד. צרו קשר עם המזכירות האקדמית במוסד שבו אתם מתכוונים ללמוד, ושאלו אותם האם יש לכם צורך בציון פסיכומטרי כדי להתקבל למסלול הלימודים המבוקש.

בהקשר הזה כדאי לדעת, שגם אם ניתן להתקבל ללימודים ללא ציון פסיכומטרי – לפעמים ישנם שיקולים שמכריעים בכל זאת כן לגשת לבחינה הפסיכומטרית. למשל, מוסדות לימוד שמעניקים הטבות מיוחדות, מסלולים מקוצרים, ומלגות לתלמידים בעלי ציון פסיכומטרי מסוים. את כל זה כדאי לכם לברר לפני שאתם נרשמים לקורס הכנה לפסיכומטרי.

לא כל הנוצץ זהב

חברות שונות, בעיקר הממותגות שביניהן, מנופפות בגאווה בגימיקים למיניהם. והאמת היא שבעידן הטכנולוגי שבו אנחנו נמצאים היום, תוכלו למצוא בקלות לא מעט אפליקציות יעילות בחינם בחנות האפליקציות שבמכשיר הנייד שלכם.

אז אל תבחרו קורס פסיכומטרי לפי הגימיקים, תסתכלו על הדברים החשובים באמת – גודל הקבוצה, למשל. עדיף בהחלט ללמוד בקבוצה בת 15 תלמידים ועם פחות גימיקים, מאשר בקבוצה בת 35 תלמידים ועם גימיק כזה או אחר. היחס האישי שתקבלו בקבוצה הקטנה, ורמת הקשב והריכוז שתוכלו להפגין במהלך השיעור - שווים לכם הרבה יותר!

הציון תלוי אך ורק בכם

בדרך כלל כל חברה תבליט את התלמידים המצטיינים שלמדו אצלה. לא כדאי להתפתות ולחשוב שכל התלמידים מקבלים ציונים גבוהים. הציון הממוצע הוא בסביבות 530. המשמעות היא שעל כל תלמיד מצטיין שמקבל 650-700 ומעלה, יש תלמידים בקצה האחר שמקבלים 400-450 ומטה.

כן, גם כאלה שלמדו במסגרת קורסי הכנה. הרי ברור שהחברה לא תספר לכם על התלמידים שקיבלו ציונים נמוכים. אתם צריכים להבין זאת - בכל חברה ובכל מכון הכנה לפסיכומטרי יש את כל מנעד הציונים, כי בסופו של דבר הציון תלוי בכם הרבה יותר מאשר בחברה בה תבחרו.

אז מה המסקנה?

בסופו של דבר זכרו כי עיקר העבודה היא שלכם. בחרו קורס הכנה שבו מתחייבים לכם על גודל קבוצה הגיוני (20 תלמידים מקסימום, אין סיבה ללמוד בכיתה עם 35-40 תלמידים), כך שתוכלו לקבל יחס אישי מהמדריך. בנוסף, ערכו השוואה וחפשו קורס שתשלמו עבורו מחיר סביר ושפוי (אין צורך לשלם 4500 ₪ ויותר עבור קורס, יש בשוק קורסים איכותיים במחירים שפויים יותר).

ושיהיה בהצלחה!

המידע נכתב מטעם חברת "שמשי פסיכומטרי" המפעילה קורסי פסיכומטרי בקבוצות קטנות ברחבי יו"ש: חשמונאים, עופרה, גב ההר וגבעת זאב. למידע נוסף על הקורסים לחצו כאן.