התיק הפלילי נגד פרח לרנר - יסגר

התיק נגד יועצת ראש הממשלה לשעבר, פרח לרנר, יסגר במסגרת הסדר שגובש בין סנגוריה לפרקליטות, אך היא תודח משירות המדינה ל-5 שנים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז בשבט תשע"ז

התיק הפלילי יסגר. לרנר
התיק הפלילי יסגר. לרנר
צילום: Kobi Gideon / Flash90.

תיק החקירה הפלילי נגד פרח לרנר, מי ששמשה במשך מספר שנים אחת מעוזרותיו הקרובות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיסגר.

סנגוריה של לרנר הגיעו מטעמה להסדר מותנה מול פרקליטות המדינה לפיה התיק הפלילי ייסגר, אך לרנר תודח מתפקידה בלשכת ראש הממשלה.

על פי ההסדר, במקום ההליך הפלילי, לרנר תועמד לדין משמעתי בגין עבירה של פעולה בניגוד עניינים.

בהליך המשמעתי הצדדים יעתרו במשותף להטיל עליה קנס בסך של 20 אלף שקלים ואיסור לעבוד במשך חמש שנים בשירות המדינה.

לרנר נחקרה בחשד שקידמה במסגרת עבודתה בלשכת ראש הממשלה את ענייניהם של גופים אליהם הייתה לה קרבה אישית או שהיו בטיפול משרד יחסי הציבור שבבעלות בעלה, אבי לרנר.

סנגורה של פרח לרנר, עו"ד רועי בלכר, מסר בתגובה, "המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה החליטה לסגור את תיק החקירה שנפתח כנגד גב' לרנר. אנו מברכים על החלטתה. כפי שטענו לכל אורך הדרך, לא נפל כל פגם פלילי בהתנהלותה של גב' לרנר. פרח פעלה בתום לב ומתוך כוונות ראויות וענייניות והיא אחת מעובדות הציבור המסורות והחרוצות שנתקלתי בהן בכל עיסוקי המקצועי. אני מקווה, כי השירות הציבורי יוכל ליהנות מכישוריה וממסירותה גם בעתיד".

פרח לרנר מסרה בתגובה, "אני מודה לבורא עולם, מברכת על ההחלטה לסגור את התיק ושמחה לשים היום את הכל מאחוריי. אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון, התמיכה והזכות הגדולה שנפלה בחלקי לשרת לצידו למעלה משש וחצי שנים ולסייע בידיו בניהול המדינה ובהובלת תהליכים משמעותיים וחשובים למען אזרחי ישראל. לקחתי אחריות על טעויות שנעשו על ידי בתום לב ומתוך חוסר תשומת לב, שנבעה בין היתר מהעבודה האינטנסיבית סביב השעון בלשכת ראש הממשלה. אני פונה היום לדרך חדשה ומאתגרת במגזר הפרטי ואין לי ספק שאמשיך לתרום בדרכי למדינת ישראל בעתיד".

מפרקליטות המדינה נמסר, "בתום בחינת תיק החקירה הגיעה הפרקליטות למסקנה כי מעשיה של לרנר עולים לכאורה לכדי עבירה של מרמה והפרת אמונים. עם זאת, על דעת פרקליט המדינה והמשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, הוחלט כי במכלול נסיבות העניין – ונוכח אופיים של מעשיה, הגובל בתחום המשמעתי, האינטרס הציבורי ימוצה אם לרנר תסכים להודות במעשיה מיד בתחילת ההליך ותסכים לענישה משמעותית מוסכמת בהליך משמעתי – הכוללת פיטורין ופסילה לשנים ארוכות משירות המדינה, יחד עם ענישה נלווית נוספת. על כן הוחלט על סגירת התיק בהסדר מותנה, שהינה אופציה שהחוק מאפשר כאשר אדם מוכן להודות בעובדות כתב האישום ולקבל אחריות על מעשיו. בעניינו של בעלה, אבי לרנר, טרם התקבלה החלטה".