אישום: התעלל בילדיו והרג אחד מהם

הנאשם נישא פעם שניה והתעלל באופן שיטתי בשני ילדיו מאשתו הראשונה, הכה אותם, דרס את רגליהם ברכבו, ואף ניסה להשקותם רעל.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז בשבט תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: iStock

כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי מרכז נגד ערבי ישראלי כבן 33, תושב קלקיליה, בגין עבירות של הריגה, התעללות בקטין על ידי אחראי, תקיפת קטין על ידי אחראי ושימוש ברעל מסוכן.

לפי כתב האישום, הנאשם היה נשוי בעבר לאישה ירדנית ממנה התגרש, ושני ילדיו ממנה הם אזרחי ישראל. לאחר מכן נישא לאישה פלסטינית, עמה התגורר בשטחי הרשות הפלסטינית, סמוך לעיר קלקיליה, וממנה נולדו לו שני ילדים נוספים.

הילדים מאשתו הירדנית, ששבה לירדן, התגוררו לסירוגין אצל האשה ואצלו, ובתקופה הרלוונטית לכתב האישום חיו עמו ואם אשתו השניה.

במהלך כשבעה חודשים, בהזדמנויות רבות ושונות, בתדירות יומיומית, נהגו הנאשם ואשתו להכות את ילדיו מאשתו הראשונה בכל חלקי גופם באגרופים ובבעיטות, להצליף בהם באמצעות חפצים שונים, כגון מוט מטאטא, כבל ושרשרת מברזל ולגרום להם למכאוב, חבלות, וחתכים באיברי גופם השונים.

במהלך אותה תקופה חלה הסלמה באלימות שנקט הנאשם כלפי השניים. באחד הימים הניף הנאשם את אחד משני הילדים באוויר, כאשר הוציא את פלג גופו מחלון הקומה הרביעית ואמר "אני לא רוצה אתכם, נמאס לי מכם, התעייפתי מכם". הוא גם פצע וחתך את האח שלבסוף נהרג באמצעות סכין, רכש רעל וניסה לתת לשני הילדים לשתות ממנו, הטיח את השניים בקירות הבית, קשר אותם באמצעות חגורות לעמודים בחצר הבית כשהם ערומים בגשם, הורה להם לעמוד ליד רכבו, נהג לעבר גופם ודרס עם גלגלי הרכב את רגליהם, ואף נטש את הילדים בשעת לילה באזור שאינו מוכר להם.

ב-8 בינואר השנה כעס הנאשם על הילדים, הכה אותם בידיו ובאגרופיו בראשם, הצליף בהם באמצעות כבל והכה אותם באמצעות מקל בראשם ובחלקי גופם. הנאשם הטיח את אחד מהם בקיר והכה את השני, בראשו ובגופו דקות ארוכות באמצעות כבל ומקל, עד אשר נפל לרצפה. בהמשך חזרה אשתו לבית והכתה גם היא את הילדים במקל בידיהם.

למחרת הכו הנאשם ואשתו את אחד הילדים, ובשלב מסויים הוא נפל על הרצפה, איבד הכרתו ובהמשך, כתוצאה מהחבלות הקשות בראשו, נקבע מותו.

עו"ד מיטל אילן מפרקליטות מחוז מרכז ביקשה לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים וכתבה, "מסוכנותו של המשיב מובהקת וברורה ומקימה חזקת מסוכנות ועילת מעצר... מעשיו של המשיב כלפי הילדים מצביעים על התנהגות אלימה בעלת אופי אכזרי, משפיל ומטיל אימה, תוך רמיסת כבודם באופן יום יומי. המשיב ניסה להרעילם, ניגח אותם עם רכבו, קשר אותם לעמודים, דרס את רגליהם עם רכבו והתעלל בהם ממושכות בצורה לא אנושית".