צפו: לוחמי גולני התאמנו ברמת הגולן

מח״ט גולני סיכם את התרגיל ואמר כי היה מאתגר ומורכב. "כלל הלוחמים והחיילים הוכיחו אחריות אישית, מקצוענות וחתירה למצוינות״.

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ז

תרגיל חטיבת גולני
תרגיל חטיבת גולני
צילום: דובר צה"ל

חטיבת גולני קיימה השבוע תרגיל חטיבתי ברמת הגולן, במסגרתו התאמנו הלוחמים במתאר צפוני, לחימה לילית, תפקוד תוך משימות משתנות, התמודדות עם איום ארטילרי ופעילות על גבי כלי רק״ם ובעיקרם הנמ״ר - נגמ"ש המרכבה.

כמו כן, בתרגיל התאמנו כוחות חטיבת גולני כתף אל כתף עם כוחות שריון והנדסה של עוצבת ״ברק״, כוחות ארטילריה של עוצבת ״גולן״, כוחות חיל אוויר וכוחות מיוחדים, במטרה לתרגל את שיתופי הפעולה בין הכוחות בשדה הקרב.

ביום ג׳ האחרון ביקרו בתרגיל שר הביטחון אביגדור ליברמן, והרמטכ''ל רב-אלוף גדי איזנקוט, בליווי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי.

במהלך הביקור צפו שר הביטחון וראש המטה הכללי בתרגיל באש חיה המביא לידי ביטוי את עוצמתו של הצק״ח (צוות הקרב החטיבתי) בעידן הנוכחי.

מח״ט גולני, אל״ם שלומי בינדר, אמר כי ״החטיבה נמצאת בסיומו של תרח״ט משמעותי בו היא תרגלה את ייעודה. התרח״ט שמאחורינו היה מאתגר ומורכב והפך כל אחד מהגורמים המשתתפים לגורם משמעותי בהתנהלותו. כלל הלוחמים והחיילים הוכיחו אחריות אישית, מקצוענות וחתירה למצוינות״.טוען....

צילום: דובר צה"ל