המשטרה: תשתית ראייתית נגד ארי הרו

לקראת כניסתו לתפקיד ראש הסגל של נתניהו, ארו התחייב למכור חברה שבבעלותו. החקירה העלתה כי הוא המשיך להחזיק בה וליהנות מרווחיה.

עדו בן פורת , כ"ז בשבט תשע"ז

ארי הרו
ארי הרו
צילום: Miriam Alster/FLASH90

המשטרה גיבשה תשתית ראייתית לביצוע לכאורה של עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון על ידי ארי הרו, בעת ששימש כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, ועבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון על ידי עורך דין הראל ארנון שעסק בענייניו של הרו באותה עת.

במסגרת הסדר ניגוד עניינים עליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש הסגל, התחייב הרו למכור חברה שהיתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה.

ממצאי החקירה מצביעים על כך שמכירת החברה היתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד שבפועל המשיך להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי.

במסגרת החקירה נחקרו הרו ועורך הדין ארנון שטיפל בעסקת המכירה לכאורה באזהרה, כמו כן נחקרו עשרות מעורבים, נערכו חיפושים, נתפסו מסמכים ומוצגים וכן נתפסו רכוש וחשבוניות בשווי מיליוני שקלים לצורך בקשות חילוט בהמשך.

עם סיום החקירה, המשטרה העבירה לפרקליטות את כלל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, לעיון והחלטה באשר להעמדה לדין.