9 שנים לטבח: "הכאב הוא יומיומי"

בישיבת מרכז הרב בירושלים נערכה אזכרה במלאת תשע שנים לפיגוע הרצחני. ראש הישיבה הרב שפירא: ''לקדש את החיים - בחיים''.

חזקי ברוך , כ"ז בשבט תשע"ז | עודכן: 12:14

האזכרה במרכז הרב
האזכרה במרכז הרב
צילום: חזקי ברוך

בישיבת מרכז הרב בירושלים נערכה הערב (חמישי) אזכרה במלאת תשע שנים לטבח המזעזע שבו נרצחו שמונה מתלמידי הישיבה.

באזכרה השתתפו בני המשפחות של הנרצחים, אישי ציבור, חברי כנסת ותלמידי הישיבה, רבניה ובוגריה.

בפיגוע נרצחו שמונת תלמידי הישיבה - נריה כהן, שגב פניאל אביחיל, יהונתן יצחק אלדר, אברהם דוד מוזס, רועי רוט, יוחאי ליפשיץ, יהונדב חיים הירשפלד ודורון מהרטה הי"ד, כאשר מחבל חמוש נכנס לישיבה והחל לירות לכל עבר כשהוא פוגע בתלמידים שעסקו באותה עת בלימוד תורה.

ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא, הזכיר בדבריו את החיסרון שמורגש בישיבה מאז אותו לילה. "אנחנו בחיסרון", אמר, ''והוא לא רק בגוף אלא גם בתורה וברוח״.

לדברי הרב שפירא, בליל הפיגוע התרוקן בית המדרש מתורה וגם היום צריך להשלים את החוסר שנוצר. ''ככל שנתחבר לתורת חיים, זה יביא אותנו לתחיית המתים כפשוטו. ישנם זמנים שצריך לקדש את השם דווקא על ידי החיים. יש תקופות שאומות העולם דורשות את נשמתנו ויש תקופות שהם דורשים גם את גופנו ולכן עלינו לקדש את החיים - בחיים״.

הראשון לציון הרב הראשי לישראל יצחק יוסף אמר באזכרה, ''בחורים צעירים נרצחו, אנחנו יודעים למה זה קרה? אנחנו יודעים לעשות חשבונות שמים? אולי הם נשמות גבוהות שבאו להשלים את התיקון שלהן בעולם הזה. יש עוד סיבות אבל כשנגיע למעלה לא יהיו לנו שום קושיות.

"כל עוד נשמה באפנו עלינו לנצל את החיים", קרא הרב יוסף לתלמידי הישיבה. ''מה אנחנו לוקחים למעלה? רק תורה ומעשים טובים. האסון שקרה לנו מחייב אותנו להתחזק. כל לימוד בשביל הנרצחים מעלה אותם עוד דרגה ועוד דרגה".

הרב ירחמיאל וייס, לשעבר ראש הישיבה לצעירים, אמר: "תשע שנים עברו, למשפחות זה עוד שנה של כאב וגעגועים למה שהיה צריך להיות. המשפחות לא מחכות ליום הזיכרון - הכאב הוא יומיומי. אובדן יומיומי שמרגישים בו את החסר".טוען....