מצוקת הפליטים בעולם- הזווית הישראלית

האמנית אורנה בן עמי תציג בבניין האו"ם תערוכה העוסקת במצבם של הפליטים בעולם. "מקווים שהתערוכה תסייע להעלאת המודעות לנושא".

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ז

מטה האו"ם בניו יורק
מטה האו"ם בניו יורק
צילום: YERPO

האמנית הישראלית אורנה בן עמי תציג תערוכה בבניין מטה האו"ם בניו יורק, בשיתוף עם עמותת "The Israel Project", בין ה-27 בפברואר ועד ה-10 במרץ, תחת הכותרת "חיים שלמים באריזה".

התערוכה עוסקת במצוקת הפליטים העולמית ובמצבם של הפליטים ברחבי העולם. התערוכה משלבת פיסול בברזל על גבי צילומים מקוריים של סוכנות הידיעות "רויטרס" המתעדים פליטים במקומות שונים בעולם במגוון סיטואציות.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, אמר לקראת התערוכה: "כעם שהיה מפוזר במשך דורות ברחבי העולם וחווה את הפליטות על בשרו, נושא הפליטים יקר במיוחד לליבנו ואנו מקווים שהתערוכה הזו תסייע להעלאת המודעות לנושא החשוב הזה".

אורנה בן עמי סיפרה על התערוכה והסבירה, "הזדעזעתי מן המראות של הפליטים בשנים האחרונות ורציתי להביא את הנושא העצוב והכאוב הזה לקדמת סדר היום העולמי". בן עמי הוסיפה כי "הברזל מבטא את רצונם של העקורים להיאחז בחוזקה בזהות שלהם ולהפוך אותה לנצחית ומשמעותית כמו מצבות עשויות מתכת".

נשיא עמותת "The Israel Project", ג'וש בלוק, אמר "בשעה שהעולם מתמודד עם האתגרים ההומניטריים הגדולים ביותר בתולדות האנושות, תערוכה זו באה לשקף את חייהם של מיליוני בני אדם בעת הנוכחית אשר נמצאים במצב הומינטרי קשה. תערוכה זו מביאה לידי ביטוי את נקודת מבטו של האומן הישראלי אשר מבטא את רגשותיהם של ישראלים ואמריקאים רבים אשר יודעים מה הוא כאבה של המלחמה והשלכותיה".

בן עמי הציגה כ-32 תערוכות יחיד במוזיאונים ברחבי ארה"ב ויצירותיה הוצגו בגלריות ובמוזיאונים באיטליה, צרפת, טאיוואן, מקסיקו וישראל. ארבעים מפסליה מוצגים במרחבים ציבוריים בגרמניה וישראל.