נגמר מהר: כספי שוחרר מניו אורלינס

הפורוורד הישראלי נפצע במשחק הבכורה שלו בקבוצתו החדשה וייעדר לחודש וחצי. ניו אורלינס שנאבקת על הכרטיס לפלייאוף לא חיכתה

נרי וייס , כ"ט בשבט תשע"ז

כספי במדי הנבחרת. מכה קשה לנבחרת
כספי במדי הנבחרת. מכה קשה לנבחרת
צילום: האתר הרשמי של פיב"א

מכה קשה לעומרי כספי. 24 שעות בלבד החזיק מעמד בקבוצתו החדשה, השחקן הישראלי היחידי בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA.

כספי שקלע 12 נקודות במשחק הבכורה שלו במדי קבוצתו החדשה, ניו-אורלינס, אליה הגיע כחלק מעסקת השנה בכדורסל האמריקאי, שוחרר 24 שעות לאחר משחק הבכורה שלו.

הסיבה לשחרורו של כספי אינה משום שלא התאים לקבוצה, אלא בשל פציעה באגודל ידו, אותה ספג במהלך משחק הבכורה שלו מול יוסטון רוקטס במדי קבוצתו החדשה, ניו אורלינס.

כספי עשוי להיעדר בין ארבעה לשישה שבועות, ומשמעות הדבר היא כי זה סיים את העונה מוקדם מהצפוי ודווקא כשמזלו בליגה הטובה בעולם יכול היה להשתנות לטובה, אחרי תקופה לא טובה שעבר בסקרמנטו קינגס.

לניו אורלינס, שנאבקת על הכרטיס השמיני והאחרון בפלייאוף המערב, לא נותרו ברירות, ובמועדון החליטו שלא לחכות עד שכספי יחזור מהפציעה על מנת לפנות מקום לרג'י וויליאמס, שחתם על חוזה זמני לעשרה ימים.

לא מדובר בפציעה ראשונה של השחקן הישראלי בן ה-28 ששיחק העונה בסך הכל ב-23 משחקים, ונראה שזה ירצה לשכוח במהרה את העונה הנוכחית כשסבל מחוסר מזל, פציעות וחוסר מתן דקות משחק.

פציעתו של כספי היא לא מכה קשה רק עבורו, כי אם גם עבור ארז אדלשטיין מאמן נבחרת הכדורסל של ישראל, כשכספי, הקפטן עשוי שלא להגיע מוכן למשחקי אליפות אירופה שיתקיימו בקיץ הקרוב. כזכור, ישראל תארח את אחד מהבתים המוקדמים, וקיוותה בכך להשיג מקדמה רצינית לקראת הופעה בשלבים המאוחרים של הטורניר. כעת, כשכספי עשוי להגיע בכושר לקוי, הסיכויים להשיג את המקדמה הולכים ומתמעטים.

בקיץ הקרוב הפורוורד הישראלי מסיים את חוזהו והופך לשחקן חופשי. ואחרי שנראה שהוא בדרך לחוזה עתק, בסיום העונה שעברה כשסיפק את עונתו הטובה ביותר בליגת הכדורסל הטובה בעולם, כעת עתידו לוט בערפל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il