17 פגים באיכילוב נשאי חיידק VRE

17 מתינוקות הפגייה בבית החולים איכילוב התגלו כנשאים של חיידק המעיים VRE העמיד לאנטיביוטיקה.

ערוץ 7 , א' באדר תשע"ז

חיסון תינוקות
חיסון תינוקות
צילום: פלאש 90

17 תינוקות בפגיית בית־החולים איכילוב בתל־אביב נדבקו בחיידק מעיים מסוכן ועמיד לאנטיביוטיקה מסוג VRE. כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות".

בדיווח נאמר כי הדבר התגלה לאחר שבימים האחרונים הועברה מבית־החולים איכילוב לבית־החולים שניידר בפתח־תקווה פגה לצורך ביצוע ניתוח לב פתוח.

החיידק VRE נמצא ברבות מהמדינות המתפתחות ונפוץ במיוחד בארצות־הברית בגלל שימוש יתר באנטיביוטיקה שגורמת לחיידק לפתח עמידות. לא מדובר בחיידק אלים אבל הוא עדיין מסוכן.

ממשרד הבריאות נמסר אמש: "ליחידה הארצית למניעת זיהומים של משרד הבריאות דווח הערב על התפשטות חיידק עמיד מסוג VRE בפגייה באיכילוב. האירוע התגלה בעקבות העברת פג מאיכילוב לשניידר, ובסיקור קבלה התגלתה הנשאות. בעקבות הגילוי בשניידר, נסקרו כל הפגים באיכילוב, ו־17 נמצאו כנשאי החיידק. מדובר בנשאות א־סימפטומטית ולא בתחלואה זיהומית. בפגייה באיכילוב ננקטו צעדי מניעת התפשטות. היחידה הארצית למניעת זיהומים פתחה בחקירה".

מאיכילוב נמסר בתגובה: "חיידק מעי הנקרא VRE הינו חיידק לא מסוכן שנמצא בצואה ומצוי בפגיות בישראל. בשיתוף משרד הבריאות בוצע סקר מלא לכל הפגים השוהים בפגייה והוחלט, כמשנה זהירות, על נקיטת אמצעי בטיחות להמשך הבטחת שלום הפגים. אף פג איננו חולה, אלא מדובר על חשיפה בלבד של החיידק. הורי הפגים עודכנו".