אנדרטה לזכרו של הרב כהנא נגנבה

האנדרטה הוצבה בפארק הרב כהנא בקרית ארבע ובאורח פלא הועלמה לפני יותר משבועיים.

ערוץ 7 , ב' באדר תשע"ז

הרב מאיר כהנא
הרב מאיר כהנא
צילום ארכיון: משה שי, פלאש 90

אנשי השמאל הקיצוני גנבו אנדרטה לזכרו של הרב מאיר כהנא הי"ד, כך טוענים עו"ד איתמר בן גביר וחבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי.

לדבריהם, האנדרטה הוצבה בפארק הרב כהנא בקרית ארבע ובאורח פלא הועלמה לפני יותר משבועיים.

השניים מציינים כי מידי יום שישי מגיעים אנשי שמאל למקום במסגרת סיורים של ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה".

פעילי הימין הגישו תלונה למשטרה והם דורשים הקמת צוות חקירה מיוחד של המשטרה .

"השמאל הסהרורי שמתרפק על קברו של ערפאת, מדמיין שעקירת המצבה של הרב כהנא, תטשטש את העובדה שהרב כהנא צדק. הם יבינו בדרך הקשה שהרב כהנא איננו מצבת אבן, דרכו של הרב כהנא חקוקה בלב הציבור בישראל שמבינים היטב שהרב כהנא צדק".

עו"ד איתמר בן גביר מסר "אנו דורשים מהמשטרה להפסיק את אוזלת היד ולהתייחס לגניבה בדיוק כשם שהיו מתייחסים אם אנשי ימין היו מעלימים אנדרטה לזכר רבין.

אין לי ספק כי במקרה כזה המשטרה הייתה מקימה צוות חקירה מיוחד ואוספת את כל המצלמות מאזור האירוע אך חלפו יותר משבועיים ולא שמענו מהמשטרה אנו עובדים בימים אלה על אנדרטת ענק לזכר הרב כהנא גדולה יותר ובמובן הזה הגניבה תעשה רק טוב אך משאירה טעם רע של מחדל משטרתי".

פעיל הימין בנצי גופשטיין חבר מועצת קרית ארבע לשעבר קרא למפכ"ל לפעול בכל חומרת הדין נגד פורעי החוק אנשי השמאל האלימים, כלשונו. "אני מקווה שגם כאן יופעל השב"כ ושיטות החקירה שלו. בנתים אני מצפה שיצאו צווי הגבלה מנהליים לכל אותם פרובוקטורים וימנעו מהם להגיע לקריית ארבע חברון. אנחנו נקים אנדרטה גדולה יותר לזכר הרב כהנא. ואמשיך לחנך רבים לתורתו".

הרב מאיר כהנא היה חבר כנסת ומייסד הליגה להגנה יהודית בארצות הברית ותנועת כך בישראל. הוא נרצח בסיום נאום שנשא במנהטן בידי מתנקש מוסלמי שהתחזה ליהודי. הוא השאיר אחריו אלמנה, שני בנים ושתי בנות.