"תג מחיר" ערבי בעתניאל

פלסטינים זרעו הרס במעיין ובשביל שהוקמו ליד היישוב עתניאל על ידי בני נוער בעקבות רצח שלושת הנערים בגוש עציון ורצח דפנה מאיר.

עדו בן פורת , ב' באדר תשע"ז

לפעול בתוקף נגד מבצעי ההרס
לפעול בתוקף נגד מבצעי ההרס
צילום: יח''צ

אחרי הירצחם של שלושת הנערים הי"ד בגוש עציון, החלו בני הנוער ביישוב עתניאל במיזם תיירותי ענק שנקרא "בשבילם".

במרכז המיזם - שביל היקפי ומעיין מסביב לישוב עתניאל. בעקבות רצח דפנה מאיר הי"ד,תושבת עתניאל, החליט הנוער לתעל את הכאב למעשה שיוסיף חיים והשקיע בפרויקט שבועות ארוכים.

היום הגיעו פלסטינים למקום וזרעו הרס במעיין ובסביבתו דבר שהסב כאב רב לנוער שעמל כה רבות. לאחר מרדף הם נתפסו ונחקרו במשטרה.

מוועד הישוב עתניאל שהגיש תלונה למשטרה על ההרס נמסר: "הישוב עתניאל רואה בחומרה רבה את האלימות וההרס שגרמו פלסטינים למעין עין אבידן שנבנה לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון. לא נסבול חדירה לתחומנו והפרעה לשגרת החיים השקטה של תושבי עתניאל. אנו דורשים מממשלת ישראל ומצה"ל לפעול בכל התוקף כנגד מבצעי ההרס. אנו סומכים על כוחות הביטחון שעושים הכל בכדי להשליט סדר ולהחזיר אותנו לשגרת חיינו".

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, אמר בתגובה: "הרצחת וגם ירשת, הארס עליו גדל הנוער במוסדות החינוך של הרשות הפלשתינית מוביל אותם לרצוח אישה לעיני ילדיה וכעת גם להרוס את מפעל הנצחה שהקים בעמל רב נוער עתניאל- ישוב שהשתקם ונבנה אחרי שנה קשה וכעת הוא בעיצומה של קליטה חדשה של תושבים מכל רחבי הארץ. זהו ההבדל בין מי שהארץ שייכת לו באמת ומשקיע בה את כל מרצו לבין מי שמבקש רק להצר את צעדיו של עם בארצו.

"מי שמבקש שלום בין העמים חייב כצעד ראשון להחזיר לתוניס את הטרוריסטים שייבאו איתם את הרצח, ההסתה והחורבן לשבילי ארצנו היקרה", הוסיף דמרי.