עפרה
פיסות החיים שלנו נשברות מול העיניים

אסתר ונצח ברוט צפו בהרס ביתם וסיפרו לערוץ 7 על כאבם: "מי שחשב שהוא ישבור אותנו לא יצליח. נבנה בית גדול יותר ויפה יותר".

אלירן אהרון , ג' באדר תשע"ז

אסתר ברוט צופה בביתה הנהרס
אסתר ברוט צופה בביתה הנהרס
צילום: אלירן אהרון

הרס בית משפחת ברוט

אסתר ונצח ברוט שנאלצו לצפות היום (רביעי) בהרס ביתם ביישוב עפרה, סיפרו על תחושותיהם הקשות והעבירו מסר ברור לממשלת ישראל.

בשיחה עם כתב ערוץ 7 כשברקע כף הדחפור לא משאירה אבן על אבן, אומרים בני הזוג "אנחנו עומדים כאן לא בגלל שאנחנו רוצים לראות את ההרס, רק באנו לקחת כמה דברים וזה פשוט התחיל מהר מידי. נקלענו לפה ועכשיו אי אפשר ללכת".

נצח מתאר את מה שמתרחש מאחוריו, "אנחנו רואים את תחילת החיים שלנו שבנינו כאן נהרסת מול עינינו. קשה לנו עם זה אבל אנחנו דבקים במטרה שלנו. אנחנו פשוט ממשיכים, אנחנו נבנה בית גדול יותר, עוצמתי יותר ויפה יותר עם כל הקושי ועם המטען הזה שיש על הגב שלנו עכשיו זו הדרך שלנו להמשיך. באנו לכאן כי זה הבית שלנו ולא משום סיבה אחרת".

אסתר מוסיפה: "מי שחשב שהוא ישבור אותנו לא יצליח". נצח מספר כי הם עושים מאמץ לשמור את הילדים בתוך המסגרות ובתוך השגרה ומדגיש: "אנחנו מסתכלים על עמונה והבטן מתהפכת. אנחנו מסתכלים על הבית מאחורינו והבטן מתהפכת, ובכל זאת אנחנו נמשיך הלאה ונמשיך לחיות פה".

מסר ברור לממשלה

''צריך לנצח את בג"ץ. משהו פה חייב להשתנות", אומרת אסתר. ''לא הגיוני שיש פה ממשלות ימין פעם אחר פעם, העם בוחר מה הוא רוצה במדינה הזאת ובסוף יש 'התנתקות משפטית'. פשוט לא הגיוני שזה ממשיך. הבית שלנו מאחורינו נהרס אבל המאבק שלנו לא נגמר. מפה אנחנו חייבים להתרומם ולהמשיך".

נצח קורא לקברניטי המדינה ליישם את המדיניות שלשמה הם נבחרו. ''ראש הממשלה יכול וצריך, ואני חושב שהוא גם מאמין בדרך שלנו כאן, הוא צריך לבוא ובצורה מאוד פשוטה להתחיל למשול. אנחנו יודעים שנעשה הרבה מאוד עבורנו על ידי שרי הליכוד ושרי הבית היהודי וקיבלנו את התמיכה שלהם כאן ואנחנו שמחים על התמיכה אבל אנחנו לא יכולים ביום הזה להסתפק בתמיכה. הדברים צריכים לבוא לידי ביטוי גם במעשים".

אסתר מחריפה את הטון כלפי ממשלות ישראל: "במבחן התוצאה הם נכשלו. הממשלה הזאת קיבלה את הבג"ץ חלוט בירושה, כפסק דין שלא ניתן לערער עליו, אבל יש את חוק ההסדרה שהנחת היסוד של כולם שהוא עומד להיפסל בבג"ץ, איך זה הגיוני? איך הממשלה מחוקקת חוק שעומד להיפסל? תנו לנו משהו אחר, תנו לנו פתרונות.

''לא מעניין אותי מה הפתרון, אם זה חוק ההסדרה או סל ההסדרה, תעשו מה שצריך לעשות. מה שקורה פה זה לא נורמלי, זה פשוט פיסות של חיים שנשברות", מוסיפה אסתר בכאב.טוען....