פרסום ראשון
השוטרים תועדו באלימות - העצור שוחרר

המשטרה ביקשה להרחיק מיו"ש צעיר שנעצר בהפגנת מחאה נגד ההרס בעפרה. תיעוד של השוטרים מתנהגים כלפיו באלימות - גרם לשופט לשחררו.

רעות הדר , ג' באדר תשע"ז

השוטרים מכניסים את המפגין לניידת באלימות
השוטרים מכניסים את המפגין לניידת באלימות
צילום: יהונתן בלנק

השוטרים נהגו באלימות כלפי המפגין

צעיר שנעצר אתמול (שלישי) בהפגנה שנערכה בצומת יצהר שבשומרון במחאה על הרס הבתים בעפרה, שוחרר בידי בית המשפט ללא תנאי.

זאת לאחר שעו"ד חי הבר, שייצג את הצעיר מטעם ארגון חוננו, הציג לבית המשפט תיעוד בו נראים שוטרי יס"מ מפעילים אלימות נגדו.

המשטרה טענה כי הצעיר חסם את הכביש ותקף שוטרים, וביקשה מבית המשפט להורות על הרחקתו למשך חודשיים מיהודה ושומרון, תוך הפקדה של אלף שקלים להבטחת קיום תנאי ההגבלה.

השופט עודד מורנו קבע כי אמנם ישנו חשד סביר לביצוע העבירות לאור דו"ח הפעולה של השוטרים, אך קבע כי יש "לתת משקל" גם לסרטון בו נראה אחד השוטרים דוחף את העצור לתוך ניידת באלימות וללא סיבה נראית לעין.

השופט קבע כי אין מקום לתנאי הרחקה מיהודה ושומרון, שאף יגרמו להרחקתו ממוסד הלימודים בו הוא לומד, והורה כי העצור ישוחרר בערבות בלבד.

מארגון חוננו נמסר בתגובה כי "האירוע שב וממחיש את חשיבות התיעוד של אלימות השוטרים. אנו נתקלים שוב ושוב באירועים בהם תיעוד האירועים הוא זה שמגלה את האמת ומוכיח כי לא האזרחים עברו על החוק אלא דווקא השוטרים".

עו"ד חי הבר הוסיף כי "מצער לראות כי דווקא בנושאים כה רגישים כאשר אזרחים נורמטיביים ללא כל עבר פלילי מבקשים להביע מחאתם השקטה על פינוי יהודים, בוחרת המשטרה להתנהל בחוסר רגישות שכזה, והשוטרים פועלים באלימות".

"כדרכם של אירועים שכאלה, בסופו של דבר נעצר המפגין ומיוחסת לו עבירה של תקיפת שוטר. למזלו של החשוד התנהלות המשטרה תועדה ותלונה מתאימה תועבר למח"ש", אמר עו"ד הבר.