"חווית הפינוי תלך איתי עוד הרבה זמן"

שירה פרי, תושבת עפרה שביתה נהרס, חזרה לחורבות הבית. "אומרים שזו הממשלה הכי ימנית שיש. אנחנו לא מרגישים את זה".

בני טוקר , ד' באדר תשע"ז

שירה פרי נפרדת מביתה
שירה פרי נפרדת מביתה
חזקי ברוך

שירה פרי: מזמינה את השופטים לראות את ההרס

שירה פרי שפונתה יחד עם בעלה נתי וארבעת ילדיהם מביתם בעפרה השבוע, וראתה אותו לאחר הריסתו מספרת היום (חמישי) לערוץ 7 על התחושות הקשות.

"לא רציתי לראות את הדחפורים אוכלים את הבתים. אבל בערב אמרתי לנתי שאנחנו צריכים לראות את הבתים ההרוסים לפני שנלך עם הילדים. גרנו בבית הזה יותר משמונה שנים שם גידלנו את הילדים והבטן שלי התהפכה כשנסעתי לראות", היא אומרת.

"חשבתי בהתחלה שאולי זה רעיון גרוע אבל החלטתי להסתכל במציאות בעיניים. לצערי הבג"ץ לא עשה את זה ואני קוראת לשופטים להיות אמיצים ולבוא לראות את המציאות בעיניים. אני מאמינה שאם הם היו רואים, זה היה גורם להם לשאול שאלות נכונות ולדייק יותר. אולי גם לשנות את הדעה. כל עוד הבג"ץ מנותק מהמציאות וחי במציאות מדומה אין כאן שום צדק", אומרת פרי.

לדבריה החורבן הוא קשה מנשוא. "ראיתי אתמול את הבתים ההרוסים. זיהיתי את הכניסה לבית לפי המספר על הגדר. אתה רואה מול העיניים חורבן. הבית שלנו הוא המבצר שלנו, המקום הבטוח והכי אישי שיש".

"אני מאמינה שאנחנו נקום על הרגליים, אנחנו גרים עכשיו בקראוילה ונמצאים בתהליך של רכישת בית אחר, אבל זה קשה לקחת את כל הזיכרונות שהיו לנו שם. היישוב עפרה דאג לנו והגב שקיבלנו כאן נתן לנו המון חוסן. אנחנו אמנם עוברים לבית יותר קטן - אבל נעשה ממנו פנינה אני בטוחה", אומרת פרי.

היא גם מקווה שילדיה יתאוששו מהאירועים. "הבנים הגדולים היו איתנו בשעת הפינוי. זה היה מעמד לא פשוט בכלל. זו חוויה שתלך איתי עוד הרבה זמן. הילדים הם סוג של מראה שלנו, ואנחנו שידרנו להם חוזק. שיש לנו לאן ללכת, שהם נשארים באותם בתי ספר ומסגרות ועם אותם חברים".

היא מאוכזבת מהפוליטיקאים, "נהייתי יותר צינית, כל כך הרבה פוליטיקאים באו להצטלם כאן, ואחר כך לכתוב משהו בטוויטר. אני רוצה להאמין שיש להם כוונות טובות, אבל המגרש הפוליטי הוא מגרש ציני וכוחני".

"אומרים שזאת הממשלה הכי ימנית שיש, אבל תחת השלטון הזה יותר ויותר בתים נהרסים וזה לא נגמר. אנחנו נמצאים בעפרה כבר יותר מארבעים שנה - מדוע היא לא מוסדרת? כולנו תורמים למדינה, משלמים מיסים ועושים צבא אבל אנחנו אזרחים סוג ב'".