גופשטיין לגולדבלום: רשע ועוכר ישראל

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין מגיב לדבריו של פרופ' עמירם גולדבלום שכינה אותו בכינוי "ניאו נאצי".

אלירן אהרון , ד' באדר תשע"ז

זכיתי. בנצי גופשטיין
זכיתי. בנצי גופשטיין
צילום: אלירן אהרון

גופשטיין לגולדבלום: רשע ועוכר ישראל

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 לכך שפרופ' עמירם גולדבלום מהאוניברסיטה העברית כינה אותו "ניאו נאצי".

"חבל שכלי תקשורת ציוני ותורני נתן במה לאותו רשע עוכר ישראל אותו רשע שאמר שהיהדות משמידה את עם ישראל. הוא לא קרא רק לי נאצי הוא קרא כך גם לאיילת שקד ל'אם תרצו' ולאותם בחורים שרוקדים בריקודגלים", מציין גופשטיין.

"רציתי להזכיר לו שהנאצים הרגו יהודים ומי שהיום הורג יהודים זה אותם מחבלים מארגוני טרור שהוא בעצם תומך בהם", מוסיף גופשטין, "אחרי רצח בני הזוג הנקין הוא אמר שצריך להוציא הצעת חוק שילדים שיהודים לא יגורו בהתנחלות הוא תמך באותם אלה שרצחו יהודים. אבל כמו המן הרשע שנתלה גם הוא יעלם מעל דפי ההיסטוריה. ביום שהוא יגיד מילה טובה עלי אני אבדוק איפה טעיתי. זכיתי שהוא מגנה אותי, כך אני יודע שאני בדרך הנכונה", מוסיף גופשטיין.

דבריו של גופשטיין נאמרו לאחר שפרופסור גולדבלום כינה במייל קבוצתי את יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין "ניאו נאצי".

בשיחה עם ערוץ 7 הסביר גולדבלום כי פעילותו של גופשטיין אינה שונה מפעילות של ניאו נאצים באירופה, "הדברים מדברים בעד עצמם. דפוס הפעולה של שונאי זרים ניאו נאצים מוכר היום בכל אירופה, בחלק מהמדינות מזה שנים רבות. דפוס הפעולה חוזר בארצות הברית בפעילות אוונגליסטית אנטישמית - שיש לה גם נציג בכיר ומוערך משום מה בישראל - יחיאל אקשטיין".

לדבריו, גם הפעילות המחודשת של הארגון הניאו נאצי ה- KKK הוא סניף קיצוני יותר של אותם אוונגליסטים, כלשונו. "יש כידוע מומחים ישראלים רבים לנושא ויכולים להבהיר את הדמיון עוד הרבה יותר ממי שעוסק כמוני בכימיה", אומר המרצה הבכיר, "גם בין אנשי מוזיאון השואה, גם יהודה באואר, דניאל בלטמן, משה צימרמן, דינה פורת ואחרים".

לאורך כל השיחה עמו, גולדבלום מסרב לחזור בו מהכינוי לגופשטיין ומדגיש, "אני ממתן את מה שאני חושב על גופשטיין כאשר אני מכתיר אותו כך. כך נראות תנועות ניאו נאציות רבות באירופה של היום וגם בארצות הברית, בעיקר אחרי עליית טראמפ וכך גם החלה התנועה הנאצית עצמה".

עם זאת הדגיש גולדבלום כי אין קשר ישיר בין המילה "נאצי" לבין "הפתרון הסופי" ששלח מיליוני יהודים למחנות ההשמדה, "התנועה הנאצית עצמה התקיימה מתחילת שנות ה-20 של המאה ה-20 והפתרון הסופי עלה 20 שנה אחרי כן".