יחימוביץ' וכבל - היה דיל?

חברי הכנסת מכחישים את הפרסומים וההקלטות לפיהם סיכמו ביניהם כי חברת הכנסת תרוץ להסתדרות ובתמורה תתמוך בכבל לראשות מפלגת העבודה

ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ז

שלי יחימוביץ' ואיתן כבל. היה דיל?
שלי יחימוביץ' ואיתן כבל. היה דיל?
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם היתה עסקה בין חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ואיתן כבל בנוגע להתמודדות של חברת הכנסת לראשות ההסתדרות?

בערוץ 2 הובאו הערב (חמישי) הקלטות שעל פיהן סוכם כי יחימוביץ' תתמודד לראשות ההסתדרות כנציגת סיעתו של כבל - ותתמוך בו בהתמודדות על ראשות מפלגת העבודה.

בהקלטות נשמע כבל אמר לתומכיו, "אני נפגשתי עם שלי, אני רוצה ללכת עם שלי להסתדרות... שלי מחויבת לתמיכה בי בבחירות ליו"ר המפלגה. אני אצטרך את העזרה שלכם בעניין הזה. איך אמרתי את זה. אני נתתי לכם פיקדון אתה יודע בעניין הזה והגיעה העת".

כבל אמר לחברי סיעתו בהסתדרות, "לאורך כל הדרך, אמרתי, שהסיעה היא כלי כדי לקדם אותי אמרתי לך את זה לאורך כל הדרך? לא מעניין אותי הסתדרות, לא מעניין אותי להיות בהסתדרות, זה לא מעניין אותי".

"החיים הם דבר דינמי, פוליטיקה זה לא מישהו שיושב מחכה לך, מי כמוך יודע את זה אתה בחיים שלך הפוליטיים, זו הזדמנות ענקית בהסתדרות ובתוך מפלגת העבודה", נשמע כבל אומר בהקלטה.

ח"כ שלי יחימוביץ׳ מסרה בתגובה כי "לא היה ולא יהיה דיל, לא בעל פה ולא בכתב. איתן כבל לא ביקש, לא התנה ולא העלה תמיכה שלי בו וממילא הנושא לא עלה".

"תומכי במפלגה הם אנשים חופשיים שאינם מקבלים פקודות מאיש. ההחלטה שלי במי לתמוך תהיה כמו תמיד על פי מה שטוב ונכון למפלגה ולמדינה ולא על בסיס קומבינות פוליטיות כאלו או אחרות, ואני מציעה לניסנקורן לחדול ממאמציו הנואשים לסכל בחירות, כי הבחירות הן עובדה מוגמרת", דברי יחימוביץ'.

ח"כ כבל אמר כי "את שאמרתי בשיחה אמרתי מתוך משאלת לב, שאפילו אני איני יודע אם ארצה לממשה. אין ולא היה דיל ביני ובין שלי, לא בקשתי ממנה לתמוך בי לראשות המפלגה וממילא היא גם לא הבטיחה זאת".

"הדלפת קטעים סלקטיביים משיחה בת שעות ארוכות היא עוד פרפור אחרון של ניסנקורן ומשפחת עיני למנוע התמודדות, ומאמצים אלה מעידים על הפחד שהם חשים. להדלפה יש ערך רכילותי ובוודאי לא משפטי. בחירות יהיו ועל ניסנקורן להשלים עם כך", ציין כבל.